Oświadczenie Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego w sprawie powołania dyrektora Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie

- Kategoria: Wiadomości
0

Zarząd województwa warmińsko-mazurskiego wydał oświadczenie w sprawie powołania dyrektora Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie na następną kadencję. 

Samorząd województwa warmińsko-mazurskiego jest – na mocy ustawy z dnia 25 października 1991 r. o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej – organizatorem dla instytucji kultury, m.in. dla Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie. Do kompetencji organizatora należy m.in. powoływanie dyrektora instytucji kultury.

Na posiedzeniu 6 lutego 2018 roku Zarząd Województwa podjął decyzję w sprawie zamiaru powołania na następną kadencję dyrektora Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie pana Janusza Kijowskiego bez przeprowadzania konkursu. Zgodnie z zapisami art. 15 ust 1 i art. 16 ust ustawy o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej, Zarząd zwrócił się do ministra właściwego do spraw kultury i ochrony dziedzictwa narodowego, związków zawodowych działających w instytucji kultury, stowarzyszeń zawodowych właściwych ze względu na rodzaj działalności prowadzonej przez instytucję i stowarzyszeń twórczych właściwych ze względu na rodzaj działalności prowadzonej przez instytucję z prośbą o opinię w powyższej sprawie.

Po analizie przedłożonych opinii i postulatów, a także w związku z narastającym w instytucji konfliktem, który z uwagi na postawy stron nie gwarantuje szybkiego wygaszenia, a tym samym prawidłowego funkcjonowania Teatru oraz po przeprowadzeniu doraźnej kontroli celowej, Zarząd województwa na posiedzeniu w dniu 28 maja 2018 roku podjął decyzję o ogłoszeniu konkursu na kandydata na stanowisko dyrektora Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie w trybie art. 16 ust. 1 ustawy o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej. Decyzja ta jest wyrazem troski Zarządu województwa o dobro teatru jako instytucji kultury oraz całego społeczeństwa.

Zarząd województwa apeluje do pracowników Teatru im. Stefana Jaracza o szczególną rozwagę w zaistniałej niełatwej sytuacji, tak aby przygotowanie i przebieg konkursu następowały zgodnie z ustanowioną procedurą, w atmosferze wzajemnego zrozumienia i pracy twórczej w teatrze.

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Od czerwca w Starostwie Powiatowym w Olsztynie płatności tylko kartą lub przelewem

Od 1 czerwca w Starostwie Powiatowym w Olsztynie