Ostatni w tym roku wakacyjny czwartek z Mikołajem Kopernikiem

8 sierpnia na olsztyńskim Zamku odbyło się ostatnie w tym roku czwartkowe spotkanie z Mikołajem Kopernikiem. W tym dniu dla swoich gości Muzeum Warmii i Mazur przygotowało specjalne atrakcje.

Jedną z zaplanowanych atrakcji było zwiedzanie zamku z Mikołajem Kopernikiem, w którego postać wciela się olsztyński aktor Marian Czarkowski. W programie nie zabrakło także  konkursów i pokazów walk rycerskich. Przygotowano również przedstawienia teatralne realizowane przez Teatr Form Niezależnych Korzunowicz.

Ponadto prowadzone były specjalne warsztaty edukacyjne poświęcone innej sferze zainteresowań i działalności Mikołaja Kopernika: astronomii, ekonomii, medycynie, działalności administracyjnej i strategicznej.

Każdy ze zwiedzających mógł na pamiątkę zrobić sobie zdjęcie w historycznym stroju, własnoręcznie wykonać druk na zabytkowej prasie lub wybić w zamkowej mennicy specjalną monetę – 1 Kopernika.

GALERIA ZDJĘĆ

fot. Paweł Charkiewicz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

W rezerwacie Kwiecewo znaleziono śnięte ryby

Polski Związek Wędkarski z Olsztyna poinformował w swoich