OSiR zaprasza do aktywnego spędzania czasu

- Kategoria: Wiadomości
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Slow Jogging, relaksujące marsze Nordic Walking i zdrowe morsowanie – to aktywności, na które OSiR zaprasza do Centrum Rekreacyjno-Sportowego Ukiel.

BĄDŹ AKTYWNY, SZUKAJ WIOSNĄ ZDROWIA!

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie nieustannie promuje wśród mieszkańców Olsztyna postawy prosportowe organizując bezpłatne zajęcia i zachęcając do aktywności sportowej. Prowadzonej na świeżym powietrzu, nadzorowanej przez wykwalifikowaną kadrę.

Slow Jogging, czyli truchtanie w rytmie szczęścia to już bardzo miła tradycja niedzielnych poranków w CRS Ukiel. Te świetne sesje, na które wspólnie ze Slow Jogging Olsztyn i instruktor Moniką Gauk-Bujalską zyskały sobie już grono stałych entuzjastów.

– Ostatni rok był bardzo udany – mówi Monika Gauk-Bujalska. – Grono slow joggerów wciąż wzrasta; truchtamy na pięknych terenach CRS Ukiel co tylko dodaje tym spotkaniom uroku. Niedzielne spotkania od niedawna wspiera ceryfikowany instruktor Justyna Mieczkowska oraz entuzjastki metody Monika i Ola pełniące rolę koordynatorek. Razem tworzymy zgrany i przyjazny slow team. Serdecznie zapraszamy Państwa do poznania techniki na spotkaniach OPEN i przyłączenia się do nas – kończy Gauk-Bujalska.

Marsze Nordic Walking z kolei wracają do naszego centrum po kilkumiesięcznej przerwie, w tym roku będziemy je organizować przy współpracy z R. Ambo Park. Zajęcia poprowadzi Rafał Ambo, który na co dzień jest trenerem personalnym i prowadzi własne studio treningu personalnego. Jego motto to twierdzenie, że aktywność fizyczna to dobra zabawa przynosząca wyłącznie pozytywne efekty. Zajęcia z podopiecznymi to Jego ogromna pasja, ma ogromną zdolność do nawiązywania przyjacielskich relacji z podopiecznymi. Trening z Nim jest w pełni profesjonalny i bardzo skuteczny, a dodatkowo zawsze przemiłe doświadczenie, które niesie ze sobą mnóstwo pozytywnej energii i całą serię wyłącznie pozytywnych efektów ubocznych. Na tę aktywność zapraszamy wszystkich którzy kochają relaks na świeżym powietrzu w przepięknym otoczeniu: naszych Seniorów, ale także młodzież i rodziny z dziećmi.

Morsy z Olsztyna, czyli Kąpiący się zimą mają nad Ukielem od lat stałą „miejscówkę” – to plaża nieopodal boisk do siatkówki plażowej. Spotykają się regularnie w każdą niedzielę przed południem pod czujnym okiem Janusza Moszczyńskiego i celebrują swój rytuał: jest rozgrzewka, punktualnie o godz. 12:00 radosna kąpiel, a potem gorąca herbata i czekolada.

Harmonogram zajęć

  • Slow Jogging ze Slow Jogging Olsztyn

1 marca, godz. 10:00 – Plaża Miejska, zbiórka przy wypożyczalni sprzętu sportowego.

  • Marsz Nordic Walking z Rambo Park

29 lutego, godz. 11:00 – Plaża Miejska, zbiórka pryz wypożyczalni sprzętu sportowego. Uwaga: w kijki zaopatrujemy się we własnym zakresie, istnieje możliwość wypożyczenia kijków na miejscu (cena: 10 zł/1,5 godz.).

  • Morsowanie z Kąpiącymi się Zimą

W każdą niedzielę o godz. 12:00 – zbiórka na plaży obok boisk do siatkówki plażowej.

 

JEST MODA NA SQUASHA!

Szybko poprawia kondycję psychiczną i fizyczną, koordynację ruchową i elastyczność mięśni. O czym mowa? O Grze w squasha. Gdzie możecie się realizować? W obiekcie Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Olimpijskiej 1 w Olsztynie.

Gra w squasha z roku na rok zyskuje na popularności, systematycznie znajduje coraz więcej zwolenników. Ojczyzną squasha jest Anglia, ale obecnie ta dyscyplina sportu jest znana w ponad 150 krajach świata. Zasady są proste: gra angażuje zazwyczaj dwóch zawodników na jednym korcie, każdy z zawodników posiada rakietę i na przemian odbija piłkę starając się zagrać tak, aby przeciwnik jej nie odbił lub wykonał błędne zagranie.

Podkreślmy, że gra w squasha jest grą dla każdego – uprawiają go mężczyźni i kobiety, dzieci i młodzież, ale też dorośli oraz seniorzy. Squash umożliwia szybką poprawę kondycji fizycznej i psychicznej, zwiększa elastyczność mięśni, poprawia koordynację ruchową, refleks i wydolność organizmu, a poprzez poprzez intensywny wydatek energetyczny umożliwia spalenie dużej ilości kalorii.

Olsztyn jest tym szczęśliwym miastem, które dysponuje świetną infrastrukturą do tej dyscypliny! W Centrum Rekreacyjno-Sportowym Ukiel przy ul. Olimpijskiej 1 dysponujemy czterema komfortowym kortami do squasha z pełnym zapleczem szatniowo-sanitarnym. Mogą tam Państwo trenować ze znajomymimi lub skorzystać z usług trenerów indywidualnych. Na miejscu funkcjonuje oczywiście wypożyczalnia rakietek i piłeczek do squasha – jedynym warunkiem są chęci i obuwie z białą podeszwą (lub non-marking).

 Rezerwacji kortów można dokonać pod numerem: 519 567 142.

Udostępnienie kortów:

Poniedziałek-piątek Godz. 8:00-15:00 35 zł za godz./30 zł każda kolejna rozpoczęta godz.
Poniedziałek-piątek Godz. 15:00-22:00 50 zł za godz./45 zł każda kolejna rozpoczęta godz.
Sobota-niedziela Godz. 8:00-20:00 50 zł za godz./45 zł każda kolejna rozpoczęta godz.
Karnet poranny

Poniedziałek-piątek

Godz. 8:00-15:00

– ważny 12 tygodni, 10 wejść

220 zł
Karnet całodzienny

Poniedziałek-niedziela

Godz. 8:00-22:00

– ważny 12 tygodni, 10 wejść

400 zł
Rakietka do squasha Godzina 10 zł
Piłeczka do squasha Godzina 3 zł

 

TRENINGI INDYWIDUALNE:

Trener Piotr Kania: 609 665 266

Trener Ewa Polak: 737 162 468

*** Najważniejsze korzyści zdrowotne gry w squasha:

– squash bardzo dobrze wpływa na układ sercowo-naczyniowy,

– poprawia koordynację ruchową oraz orientację w przestrzeni,

– rozwija zwinność,

– zwiększa elastyczność mięśni,

– poprawia koncentrację,

 

*** Ciekawostki o squashu:

– w squashu stosunkowo szybko można osiągnąć poziom pozwalający na rywalizację; już w czasie pierwszej godziny spędzonej na korcie można rozegrać prawdziwy             set squasha,

– według amerykańskiego magazynu FORBES, squash kilkukrotnie został uznany najzdrowszym sportem na świecie,

– niezbędne minimum informacji (o bezpieczeństwie na korcie, zasadach gry, podstawowych uderzeniach, poruszaniu się po korcie oraz podstawach taktyki) trener jest w stanie przekazać osobie początkującej w czasie ok. 10 godzin treningu,

– w squashu najbardziej liczy się kilka elementów: szybkość, dynamika, refleks                 i umiejętność poruszania się po korcie; dlatego pomocne jest wcześniejsze lub równoległe uprawianie także innych sportów,

– mówi się, że squash to połączenie czterech dyscyplin sportowychboksu, bo trzeba być silnym jak bokser, maratonu, bo trzeba być wytrzymałym jak maratończyk, sprintu, bo trzeba być szybkim jak sprinter i szachów, bo trzeba myśleć jak szachista J

 

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Miasto planuje kupno i montaż kolejnych energooszczędnych opraw LED

Stolica Warmii i Mazur planuje kupno i montaż