Olsztyński Teatr Lalek świętuje 60-lecie

- Kategoria: Kultura, Teatr
0

Ponad 240 premier przez 60 lat swojej działalności wystawił Olsztyński Teatr Lalek. Z okazji okrągłego jubileuszu na deskach teatru zobaczymy „Balladynę” Juliusza Słowackiego. Premiera już w sobotę 1 lutego o godz. 17:00.

Olsztyński Teatr Lalek 13 listopada skończył 60 lat! Za nami ponad 240 premier, przed nami rok 2014, który jest dla Olsztyńskiego Teatru lalek rokiem szczególnym. Sześćdziesiąt lat temu a dokładnie 31 stycznia 1954 roku mali i dorośli olsztynianie mieli okazję uczestniczyć jako widzowie w pierwszym przedstawieniu Teatru „Piękna była to przygoda”, zrealizowanym przez Stowarzyszenie Teatru Kukłowego Ziemi Warmińsko-Mazurskiej „Czerwony Kapturek”.

Nasz Teatr zaczynał swoją pracę w niezwykle ciężkich powojennych warunkach, bez urządzeń scenicznych a nawet bez własnej sceny. Dopiero po jakimś czasie znalazł sobie miejsce w „Belwederku” przy placu Bema. Starsi Olsztynianie na pewno go pamiętają. Dzisiaj nasza instytucja inaczej się nazywa, działamy w innym budynku, mamy profesjonalną scenę i zaplecze, pojawiły się nowe pokolenia ludzi współtworzących przedstawienia, ale to ten sam TEATR.

Staramy się kontynuować jak najlepiej dzieło swoich poprzedników, odpowiadając na potrzeby i wyzwania współczesności. Tworzymy przedstawienia dla najmłodszych, młodych i dorosłych widzów, cieszą nas dowody uznania i to, że chcecie u nas bywać i że możemy razem uczestniczyć w tajemniczym zjawisku zwanym SZTUKĄ. Teatr zawsze jest spotkaniem, wspólną wędrówka widzów i twórców. Spotkaniem i wędrówką pełną emocji, nowych wrażeń i przemyśleń, dzięki którym łatwiej jest nam rozpoznawać rzeczywistość i radzić sobie w trudnych sytuacjach. Ale przede wszystkim: wzbogacać nasze wnętrza, widzieć wszystko głębiej i szerzej.

Źródło: teatrlalek.olsztyn.pl

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Studencie, pamiętaj o ubezpieczeniu – komunikat NFZ

Zaczynasz studia? Wracasz na kolejny rok nauki po