Olsztyński Klub Kyokushin na Mistrzostwach Europy Karate Kyokushin Warna 2022

- Kategoria: Sport, Sporty walki
0

Dnia 11 i 12 czerwca  2022r odbyły się 35 Wagowe Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin w Warnie – Bułgaria. Olsztyński Klub Kyokushin Karate reprezentowały 3 zawodniczki oraz dwóch trenerów. Organizatorem zawodów, w których udział wzięło 534 zawodników z 22 krajów był International Karate Organization Kyokushinkaikan i Branch Chief Shihan Emil Kostov – IKO Bulgaria. Sędzią głównym był Shihan Katsuhito Gorai.

Pierwszego dnia zawodów, w sobotę 11 czerwca wystartowały nasze juniorki – Zuzanna Dąbkowska (14-15 lat) i Aleksandra Wojnicz (12-13 lat). Turniej rozpoczęła konkurencja kata, w której dziewczyny miały bardzo mocne przeciwniczki. Po wykonaniu Tsukino Kata Zuzanna przeszła do tury finałowej. Ostatecznie uplasowała się na bardzo dobrym 5 miejscu. Aleksandra nie przeszła tury eliminacyjnej w Kata, ale pokazała swoją siłę w Kumite. W swojej kategorii do 50kg wygrała dwie walki przez wazari, (0,5 pkt) i drugą przez ippon (1 pkt), zostając Mistrzynią Europy swojej kategorii.

Drugiego dnia, 12 czerwca, OKKK reprezentowała Aleksandra Wieczorek startując w konkurencji kata seniorek. Sensei  po wykonaniu Gekisai sono San przeszła do tury finałowej, w której zrealizowała obowiązujący układ Seienchin ostatecznie zdobywając Wicemistrzostwo Europy.

 Poziom zawodów był wysoki – o miejscu na podium zadecydowały noty skrajne. Ogromne gratulacje dla zawodniczek za bardzo udany start w  prestiżowej imprezie.  Przygotowaniem zawodniczek i perfekcjonizmem startu zajęli się trenerzy Shihan Marek Wieczorek oraz Sensei Mirosław Zwoliński.  Dziękujemy całemu Klubowi OKKK za super wsparcie i trzymanie kciuków.

Wyjazd na Mistrzostwa Europy zrealizowano przy współudziale finansowym budżetu Miasta Olsztyn pod nazwą „Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży biorącej udział we współzawodnictwie sportowym w zakresie Karate”.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Biedronka otwiera w Stawigudzie najnowocześniejsze centrum dystrybucyjne

Od 27 września system logistyczny Biedronki ma już