Olsztyński karateka wicemistrzem Europy

- Kategoria: Sport, Sporty walki
0

fot. OKKK

W miniony weekend w Hali Orbita we Wrocławiu odbyły się XXXIII Wagowe Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin IKO. Rywalizacja jak zwykle była na wysokim poziomie, a zawodnicy pokazali prawdziwy hart ducha. Olsztyński Klub Kyokushin Karate reprezentowało sześcioro zawodników.

W pierwszym dniu zawodów rozegrano kategorie seniorów. Z olsztyńskiej ekipy wystartowała nasza zawodniczka – Aleksandra Wieczorek. Sensei Oli, mimo ogromnych przygotowań i bardzo dobrze wykonanego układu kata, nie udało się dojść do finału, który wygrała Hiszpanka.

Niedziela była dla nas bardziej szczęśliwa. Drugi dzień zmagań należał do juniorów, wśród których Maksymilian Penger zawodnik OKKK został wicemistrzem Europy w najcięższej kategorii wagowej (+75kg).

Swoją pierwszą walkę wygrał z Węgrem przez ippon. Następny, bardzo wyrównany pojedynek, wygrał z cięższym o 40kg Polakiem przez wskazanie sędziów. Kolejną walkę wygrał zdecydowanie z Francuzem, co zapewniło mu wejście do finału. Ostatni pojedynek jednak przegrał z Rosjaninem – obecnym mistrzem świata,z którym Maksymilian walczył miesiąc temu w Tokio. Nasze dwie zawodniczki, które startowały w konkurencji układów kata Wiktoria Witkowicz i Aisha Ndiaye uplasowały się tuż za strefą medalową. Obie zajęły czwarte miejsca i wracają z wielką motywacją do dalszej pracy. W walkach obie odpadły przed półfinałem. Kolejni nasi zawodnicy Patrycja Block i Jan Stańczyk, mimo dobrego przygotowania przed zawodami, również odpadli przed półfinałem.

Polska reprezentacja zdobyła 6 złotych medali, 9 srebrnych i 21 brązowych.

Olsztyniacy wracają z bagażem nowych doświadczeń i motywacją do dalszej, jeszcze cięższej pracy przed Pucharem Europy Karate Kyokushin IKO w Mińsku.

okkk-95876

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Jak skutecznie organizować lokalne wydarzenia sportowe?

Wydarzenia sportowe nie tylko sprzyjają promocji zdrowego stylu