Olsztyński Graften zdobywa II miejsce w prestiżowym plebiscycie branżowym CD3D

- Kategoria: Wiadomości
0

fot. mat. prasowe

Graften zdobywa II miejsce w prestiżowym plebiscycie branżowym CD3D na Najlepszą Nową Firmę 2017. Olsztyńska firma, której flagowa drukarka 3D “Graften One” zadebiutowała na rynku w czerwcu 2017 roku, ustąpiła miejsca jedynie firmie SondaSys. Warto zaznaczyć, że zwycięzca na swoim pokładzie (w zarządzie) ma legendę światowej branży druku 3D – Avi Reichental’a założyciela amerykańskiego giganta branży – 3D Systems.

Graften, to oryginalny koncept, którego ideą przewodnią jest tworzenie wysokiej jakości przedmiotów użytkowych na jego desktopowych drukarkach 3D. Graften mimo krótkiego czasu ma już na swoim koncie wiele ciekawych wdrożeń w biznesie, medycynie czy też edukacji. Dzięki wsparciu BMW POLSKA równolegle prowadzi on odważny projekt: GRAFTEN MOTORSPORT.

“Kiedy 3 lata temu zaczynaliśmy pracę nad Graften One, był to czas, w którym po kilku latach nieobecności wracałem do wyścigów motocyklowych. Od samego początku było dla nas jasne, że jednym z ważniejszych wyzwań które nas czeka to wdrożenie technologii druku 3D w motorsporcie. Ekscytowało i inspirowało nas to, że nikt jeszcze tego nie robił przed nami a przynajmniej nic o tym nie było nam wiadomo. Była to kompletnie dziewicza nisza, w której poczuliśmy się bardzo swobodnie i naturalnie. Dla nas, oba te elementy: wyścigi motocyklowe i drukarki 3D – składały się w całość tak naturalnie jakby w naszym mniemaniu od zawsze funkcjonowały razem.

Graften, to prosta historia… ale pełna pasji, adrenaliny i przygody” opowiada z zaangażowaniem Daniel Mańkowski

Na Gali, reprezentujący firmę Graften: Daniel Mańkowski i Wojciech Kiński wygłosili porywające przemówienie które spotkało się z gorącą owacją publiczności. Opowiadali oni o kulisach powstawania projektu, o spójności i emocjach związanych z motorsportem, ale przede wszystkim o najważniejszych funkcjach flagowca firmy: Graften One. Widzowie osobiście mogli przekonać się o szczególnych zaletach tego urządzenia. Zaprezentowana została unikalna użyteczność drukarki Graften One – możliwość połączenia i zdalnego sterowania nią z wielu smartfonów, tabletów czy komputerów jednocześnie. A to wszystko możliwe było bez konieczności instalowania jakichkolwiek sterowników czy oprogramowania. Funkcjonalność ta sprawia, że drukarki Graften One zdobywają szczególne uznanie w branży edukacyjnej, ponieważ dają możliwość pracy z softem przez wszystkich uczniów/studentów znajdujących się na sali jednocześnie. Na zakończenie przedstawione zostały również zasady tworzenia wokół marki kompetentnej i wysoko wykwalifikowanej społeczności resellerskiej.

Graften jest kolejną firmą technologiczną z naszego miasta, która potwierdza przekonanie, że Olsztyn i cały nasz region ma olbrzymi potencjał. Możemy nie tylko tworzyć biznes w charakterystycznych dla tej części Polski branżach, ale również bez kompleksów mieć swój udział w rozwoju zaawansowanych technologii. Drukarki tego producenta (w ramach beta testów) już od ponad roku pracują między innymi na Wydziale Nauk Technicznych UWM wspierając naukowców w ich codziennej pracy. Urządzenia te wdrożono także w wielu innych prestiżowych miejscach na terenie całej Polski. Niespełna miesiąc temu na temat tej olsztyńskiej firmy pisał nawet największy na świecie portal branżowy poświęcony technologiom addytywnym 3Dprint.com.

“Mamy nadzieję, że nasza historia będzie kolejnym przykładem i inspiracją dla młodych mieszkańców naszego miasta, bo aby realizować swoje marzenia, nie trzeba wcale wyjeżdżać do Doliny Krzemowej. Uważam, że w naszym regionie drzemie olbrzymi potencjał a tym największym są przede wszystkim właśnie Ci młodzi i zdolni ludzie” – stwierdza Daniel Mańkowski, Managing Director w firmie Graften

Źródło: mat. prasowy

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Wyprzedzał na przejściu dla pieszych – nie uniknął wysokiej kary

Każdego dnia policjanci z drogówki dbają o bezpieczeństwo