Wiadomości

Olsztyńscy policjanci minionej doby uratowali 8 osób przed zamarznięciem

Minionej doby policjanci wydziału interwencyjnego olsztyńskiej komendy kilkukrotnie interweniowali wobec nietrzeźwych. Osoby te leżały na chodnikach, przystankach i w pobliżu klatek schodowych. Wszyscy zostali przewiezieni do Izby Wytrzeźwień. Część z tych interwencji nie byłaby  możliwa gdyby nie telefony od mieszkańców Olsztyna. Policjanci przypominają o informowaniu o takich przypadkach zwłaszcza w okresie kiedy temperatury spadają poniżej zera.

Minionej doby policjanci z Wydziału Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie kilkukrotnie interweniowali wobec osób, które leżały na chodnikach, przystankach autobusowych i w pobliżu klatek schodowych. Wszystkie te osoby znajdowały się pod wpływem alkoholu. Zostały one przewiezione do Izby Wytrzeźwień w Olsztynie. Większość tych interwencji nie byłaby możliwa gdyby nie telefony na numery alarmowe od mieszkańców Olsztyna.

W związku z bardzo trudnym okresem zimowym szczególnie dla osób bezdomnych, starszych, schorowanych, Komenda Miejska Policji w Olsztynie apeluje do mieszkańców Olsztyna i powiatu olsztyńskiego, aby nie przechodzić obojętnie obok osoby bezdomnej, nieporadnej życiowo, znajdujących się w okolicznościach zagrażających życiu czy zdrowiu, w tym osobom będącym w stanie upojenia alkoholowego, przebywającym na dworze, przystanku autobusowym, dworcu, klatce schodowej, śmietniku, piwnicy.

W przypadku zauważenia takiej osoby należy natychmiast powiadomić oficera dyżurnego policji czy też inną instytucję państwową, która w ramach posiadanych kompetencji udzieli pomocy takiej osobie.

Policjanci informują również, że pod numerem telefonu 0 800 165 320 w Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego uruchomiona została bezpłatna, całodobowa infolinia dla osób bezdomnych. Kontakt z infolinią umożliwia uzyskanie informacji na temat miejsc noclegowych, jadłodajni oraz punktów udzielania pomocy rzeczowej, finansowej, prawnej i medycznej na terenie całego województwa warmińsko-mazurskiego.

Natomiast na stronie internetowej Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie pod adresem: www.olsztyn.uw.gov.pl zamieszczony został zaktualizowany wykaz schronisk i ośrodków wsparcia świadczących usługi na rzecz osób bezdomnych i ubogich na terenie województwa warmińsko-mazurskiego.

 

Źródło: KWP Olsztyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*