Olsztyńscy kryminalni zabezpieczyli ponad 10 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy

- Kategoria: Na sygnale
0

fot. policja.gov.pl

Olsztyńscy kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej znaleźli i zabezpieczyli ponad 10 tysięcy paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Mężczyźnie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie wpadli na trop 57-letniego mężczyzny, który mógł posiadać znaczne ilości nielegalnych wyrobów tytoniowych. W poniedziałek (19.07.2021) funkcjonariusze przeszukali teren jednej z posesji w powiecie olsztyńskim.

57-latek był kompletnie zaskoczony wizytą policjantów. Okazało się, że w garażu przepakowywał kartony z papierosami do samochodu. W trakcie czynności znaleziono ponad 10 tysięcy paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Nielegalne papierosy zostały zabezpieczone i nie trafią na rynek. 57-latek usłyszał już zarzuty. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Posiadacz nielegalnych przedmiotów musi się również liczyć z przepadkiem zabezpieczonego towaru.

Źródło: KMP Olsztyn(aj)

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Dach Szkoły Podstawowej nr 2 w Olsztynie zostanie wyremontowany

W Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbył się