Olsztyńscy autorzy w obiektywach fotografików z BLURa

- Kategoria: Kultura
0

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie zaprasza w piątek 27 listopada o godz. 17.00 na podsumowanie projektu i wernisaż wystawy „Szeroki kąt widzenia” – olsztyńscy pisarze i poeci w obiektywach fotografików z Warmińsko-Mazurskiego Stowarzyszenia Fotograficznego Blur.

„Szeroki kąt widzenia” to cykl debat literacko-fotograficznych z udziałem olsztyńskich pisarzy i fotografików, wspólny projekt Warmińsko-Mazurskiego Stowarzyszenia Fotograficznego Blur i Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie. Celem projektu jest promowanie i rozpowszechnianie twórczości literackiej i fotograficznej oraz integracja tych dwóch środowisk kulturalnych Olsztyna.

Od czerwca fotografowie z WMSF Blur przeprowadzili sesje fotograficzne z sześcioma olsztyńskimi autorami. Od września do listopada 2015 roku w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Olsztynie odbyły się trzy debaty literacko-fotograficzne, w których wzięli udział pisarze i poeci:

Tomasz Białkowski i Michał Kotliński (wrzesień 2015)
Zbigniew Chojnowski i Dawid Kraszewski (październik 2015)
Alicja Bykwoska-Salczyńska i Marcin Cielecki (listopad 2015)

Debaty prowadzone przez Ewę Zdrojkowską dotyczyły warsztatu artysty: pisarza, poety, fotografika. Podczas każdej z debat można było podziwiać wystawy, prezentujące część fotografii wykonanych przez członków WMSF BLUR.

W piątek, 27 listopada, o godz. 17.00 zapraszamy do Galerii Stary Ratusz na wernisaż wystawy podsumowującej cały projekt. Zaprezentujemy wszystkie prace fotografików, będzie też okazja do rozmowy z artystami.

Autorzy fotografii: Agnieszka Cichoń-Kamińska, Michał Ciucias, Paweł Gulewicz, Rafał Kaźmierczak, Adam Kolaśniewski, Ola Mosakowska, Krzysztof Omilian, Renata Orlińska, Michał Osęka, Dariusz Poniewozik, Marcin Przewłocki, Joanna Stepkowska-Kuchta, Maciej Wagner.

Współorganizator: Warmińsko-Mazurskie Stowarzyszenie Fotograficzne Blur

Projekt realizowany jest przy współudziale finansowym Samorządu Olsztyna

Autorzy zdjęć: fotografowie WMSF Blur

27 listopada /piątek/ 2015 r., godz. 17.00 – Galeria Stary Ratusz WBP; ul. Stare Miasto 33

 

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Dach Szkoły Podstawowej nr 2 w Olsztynie zostanie wyremontowany

W Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbył się