Ciekawostki

Olsztyn wśród 7 miast w Polsce, które warto odwiedzić

Podróżniczy portal Skyscanner.pl opublikował listę 7 niesamowitych miast w Polsce, które warto odwiedzić. W zestawieniu znalazł się Olsztyn.

Scyscanner.pl to globalna, internetowa wyszukiwarka ofert związanych z podróżami. Umożliwia planowanie i rezerwację wyjazdów w okazyjnych cenach. W portalu można też znaleźć informacje promujące turystykę. Serwis przygotował subiektywną listę najbardziej zachwycających polskich miast poza głównym szlakiem turystycznym. Miejsc, które przy swojej otwartości jednocześnie urzekają lokalnym klimatem. Wśród miast takich jak Przemyśl, Słupsk, Lublin, Kielce, Płock oraz Świdnica znalazł się Olsztyn.

Olsztyn

Miasto pośród 15 jezior może się pochwalić najpiękniej położonym kampusem w Polsce. Urok Starego Miasta łączy się tu z młodzieńczym wigorem i ciekawymi knajpkami. Olsztyn świetnie wykorzystuje walory przyrodnicze i wpisuje je w klimat miasta. Las Miejski, Promenada nad Jeziorem Długim oraz Park Centralny nad rzeką Łyną zapraszają spacerowiczów i rowerzystów – czytamy w opisie.

Autorzy opublikowanego zestawienia nie zapomnieli również o Mikołaju Koperniku.

Jak w Przemyślu Szwejka, tak w Olsztynie łapie się na szczęście za nos Mikołaja Kopernika, którego figura stoi przed Zamkiem Kapituły Warmińskiej, gdzie astronom pracował. Na jednej ze ścian zachowała się wykonana przez niego tablica astronomiczna do wyznaczania momentów zrównania dnia i nocy – przypominają autorzy wpisu.

Zestawienie wszystkich miast dostępne jest na stronie scyscanner.pl – TUTAJ

Do artykułu odniósł się Piotr Grzymowicz, Prezydent Olsztyna.

To już kolejny dowód na to, że nasze starania, żeby Olsztyn zaczął być prawdziwym miastem turystycznym, a nie tylko przystankiem tranzytowym w drodze na Mazury, zaczynają przynosić efekty. Trzeba też przyznać, że zrobiliśmy dużo w tym kierunku, więc jest coraz więcej miejsc do pokazania oraz godziwego spędzenia czasu – że wspomnę choćby sztandarową inwestycję, czyli Centrum Rekreacyjno-Sportowe „Ukiel”.

Widać to także po natężeniu ruchu turystycznego i wzroście zainteresowania inwestycjami hotelowymi. Swój potencjał noclegowy ma wzmocnić Marina „Tiffi”, a stosowne pozwolenia na modernizację otrzymali też właściciele dawnego hotelu „Gromada”. Także w końcu ubiegłego roku trafiła w prywatne ręce jedna ze stref przedsiębiorczości nad jeziorem Ukiel (Krzywym), więc tylko patrzeć, co się tam nowego pojawi.

Na wzrost zainteresowania Olsztynem mają też wpływ duże wakacyjne imprezy: Olsztyn Grand Slam – Puchar Świata w siatkówce plażowej oraz Olsztyn Green Festival, który już po drugiej edycji znalazł się w dwunastce najpopularniejszych wydarzeń muzycznych lata.  Z rejestru ruchu nad jeziorem Ukiel wynika, że w czasie tych imprez CR-S „Ukiel” odwiedzało po 50 tysięcy osób. To także świetnie ulokowane pieniądze w promocję, które wróciły setkami publikacji i relacji z tych wydarzeń. Ekwiwalent promocyjny, czyli potencjalny koszt reklamy miasta, za którą trzeba by zapłacić, liczony jest w milionach złotych. Dla przykładu, w przypadku Olsztyn Green Festivalu zwrot nakładów był blisko dziesięciokrotny. Trzeba zacząć o tym mówić głośno, bo te imprezy to jedna z lepszych inwestycji promocyjnych Olsztyna.

Sądzę, że ten rok będzie jeszcze lepszy dla miasta, bo nasze inwestycje w przestrzeń publiczną, w jej estetykę, funkcjonalność i dostępność zaczną procentować na dobre, a moda na Olsztyn już nadchodzi – napisał na swoim blogu Prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz.

Źródlo: scyscanner.pl/grzymowicz.pl/własne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*