Ojciec i syn uprawiali w domu konopie indyjskie

- Kategoria: Na sygnale
0

fot. KMP Olsztyn

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zatrzymali ojca i syna, którzy w swoim domu uprawiali konopie indyjskie. W mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli również woreczki z marihuaną. Mężczyznom w związku z posiadaniem narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zwalczający przestępczość narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie w wyniku pracy operacyjnej ustalili, iż w jednym z mieszkań na terenie gminy Jonkowo znajduje się uprawa konopi indyjskich.

Wczoraj (13.07.2016) po południu funkcjonariusze pojechali pod ten adres. W domu zastali 59-latka oraz jego 31-letniego syna, których od razu poinformowali o celu wizyty. Po wejściu do środka poczuli charakterystyczny zapach konopi. W jednym z pomieszczeń funkcjonariusze znaleźli dwa dojrzałe krzaki.

W wyniku przeszukania ujawnili również woreczki z suszem roślinnym, który po badaniach okazał się marihuaną.

Ojciec tłumaczył policjantom, że sadzonki dostał od drugiego syna, który mieszka za granicą. Ten miał prosić go aby „zaopiekował się” roślinami.

Funkcjonariusze wyjaśniają teraz wszystkie okoliczności tej sprawy.

Posiadanie środków odurzających oraz uprawa konopii zagrożone są karą do 3 lat pozbawienia wolności.

źródło, fot.: KMP Olsztyn (ab/TM)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Aplikacja Siron – nowe narzędzie w rękach policjantów

W ręce warmińsko-mazurskich policjantów trafiło nowe narzędzie. Specjalistyczne