Oficjalne otwarcie Parku Centralnego w Olsztynie

W sobotę 19 lipca 2014 r. odbyło się oficjalne otwarcie Parku Centralnego w Olsztynie. Tłumy mieszkańców i turystów zawitały dzisiaj do Parku Centralnego w Olsztynie aby świętować jego oficjalne otwarcie. Na odwiedzających czekały specjalnie przygotowane strefy. Wszyscy chętni mogli skorzystać ze „strefy kocyka” – każdy mógł przynieść kocyk i zjeść swoje ulubione śniadanie na trawie.

W strefie plastycznej odbywała się prezentacja obrazów o tematyce „śniadaniowej” oraz portretów uczestników „Śniadania na trawie”, które malował artysta Geno Małkowski. Dla ciała i ducha przygotowano strefę rekreacyjną, gdzie można było zagrać w partyjkę szachów oraz skorzystać z zajęć Tai Ki.

Natomiast Miejska Biblioteka Publiczna przygotowała strefę książki z głośnym czytaniem a także spotkanie z Bożeną Kraczkowską. W międzyczasie na scenie odbył się występ Daniela Rupińskiego, koncert zespołu Pro Musica Antiqua oraz występ chóru Tęcza.

Na wszystkich chętnych czekał również okolicznościowy tort przygotowany przez cukiernię Korona z Olsztyna.

Materiał filmowy

Galeria zdjęć

Park Centralny w Olsztynie ma powierzchnię ok. 13 ha. Jego przestrzeń zaprojektowano w stylu angielskim. Park położony jest w centralnej części miasta Olsztyna, wzdłuż rzeki Łyny. Ograniczony jest ulicami: 22 Stycznia, E.P later, T. Kosciuszki, Niepodległości, R. Knosały oraz S. Pieniężnego.

W parku powstały nowe ścieżki spacerowe i trasy rowerowe, cztery mostki przez Łynę, mały plac amfiteatralny z zadaszeniem, dziecięcy plac bezpiecznych zabaw, wyposażony w elementy małej architektury rekreacyjnej, przystań kajakowa oraz wiele ścieżek dla pieszych i rowerzystów. Jesienią pojawią się jeszcze zadaszone altany.

W centralnej części parku, na niewielkim placu, wzniesiono eliptyczną fontannę ze specjalnym nocnym podświetleniem. W niej zainstalowano kilkutonowe półkule, częściowo zanurzone w wodzie, które symbolizują układ słoneczny, co nawiązuje do olsztyńskiej działalności Mikołaja Kopernika. Cała konstrukcja stanowi największą atrakcję inwestycji.

Inwestycja została zrealizowana z wykorzystaniem dofinansowania unijnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Aplikacja Siron – nowe narzędzie w rękach policjantów

W ręce warmińsko-mazurskich policjantów trafiło nowe narzędzie. Specjalistyczne