Oferował sprzedaż aut z zagranicy, które nigdy nie trafiały do kupujących. Internetowy oszust usłyszał zarzuty

- Kategoria: Na sygnale
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Do sądu w Olsztynie wpłynął akt oskarżenia przeciwko 55-latkowi, który na portalach ogłoszeniowych oferował sprzedaż aut z zagranicy, które nigdy nie trafiały do kupujących. Mężczyzna w ten sposób oszukał 9 osób z całego kraju. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie wyjaśnili okoliczności serii oszustw internetowych, do których doszło w 2020 roku. Z policyjnych ustaleń wynika, że 55-latek na jednym z serwisów ogłoszeniowych oferował sprzedaż aut z zagranicy oraz ich transport pod dom klienta. Po ustaleniu szczegółów transakcji 55-latek pobierał od kupujących zaliczkę, która miała pokryć koszty transportu aut do Polski.

Jak się później okazało przedmioty były fikcyjne. Zdarzało się nawet, że to samo „auto” kupowało kilka osób, a ono nigdy nie trafiało do kupujących. 55-latek w ten sposób oszukał 9 osób z całego kraju m.in. z województwa śląskiego czy kujawsko-pomorskiego na łączną kwotę 19 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze początkowo dotarli do osób pokrzywdzonych, a następnie do sprawcy przestępczego procederu. Okazał się nim 55-latek z Olsztyna. Mężczyzna usłyszał 9 zarzutów oszustwa, do których się przyznał. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Olsztyn (aj/kh)

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Śmiertelny wypadek na trasie Ryn-Wejdyki

Do wypadku doszło na trasie Ryn-Wejdyki. Volkswagen bus