Odpowiedzą za jazdę na „podwójnym gazie”

- Kategoria: Na sygnale
0

fot. policja.gov.pl

Olsztyńscy policjanci w ciągu jednego dnia zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. W pierwszym przypadku postawą godną naśladowania wykazał się świadek zdarzenia, który powiadomił służby i uniemożliwił dalszą jazdę nietrzeźwemu kierującego. W drugim przypadku nietrzeźwy kierujący audi przykuł uwagę policjantów swoją agresywną jazdą ulicami Olsztyna. Obaj kierowcy stracili już prawo jazdy. Za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.

Wczoraj (23.06.2020) wieczorem funkcjonariusze z Wydziału Zabezpieczenia Miasta Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie na jednej z ulic w mieście zauważyli pojazd marki Audi A3, który wykonywał gwałtowne manewry podczas jazdy, w związku z czym postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej. Po podejściu do 25-letniego kierującego wyczuli od niego silny zapach alkoholu. Badanie policyjnym alkomatem wykazało ponad 1 promil alkoholu w jego organizmie.

Tego samego dnia oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie, że świadek uniemożliwił dalszą jazdę nietrzeźwemu kierującemu. Natychmiast na miejsce został wysłany policyjny patrol. Z relacji zgłaszającego wynikało, że jadąc DK-16 zauważył osobowe audi, który nie trzymał się toru jazdy, tym samym stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Świadek bez wahania zadzwonił na numer alarmowy, mając uzasadnione podejrzenie, że kierowca auta może być nietrzeźwy. W pewnym momencie kierujący audi zatrzymał swój pojazd, wtedy świadek podszedł do niego, wyczuł silny zapach alkoholu, a gdy próbował zabrać mu kluczyki od pojazdu, kierujący ddalił się z miejsca zdarzenia.

Po chwili na miejscu pojawił się policyjny patrol, który szybko dotarł do kierującego osobowym audi. Okazał się nim 57-letni mężczyzna. Badanie policyjnym alkomatem wykazało blisko 2 promile alkoholu w jego organizmie.

25 i 57-latek stracili już prawo jazdy. Wkrótce odpowiedzą za kierowanie w stanie nietrzeźwości, grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz i wysoka grzywna.

Źródło: KMP Olsztyn (aj)

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Drogowe podsumowanie weekendu

W ubiegły weekend na drogach Olsztyna i powiatu