Od 1 marca bilety sieciowe i 30-dniowe tylko z Olsztyńską Kartą Miejską

- Kategoria: Wiadomości
0

Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie przypomina pasażerom stale korzystającym z komunikacji miejskiej, że od 1 marca 2016 roku możliwość kupienia biletu sieciowego i trzydziestodniowego będzie wiązała się z koniecznością posiadania Olsztyńskiej Karty Miejskiej.

ZDZiT chce w ten sposób ujednolicić system biletów długoterminowych, dlatego wycofywane są dotychczasowe sieciówki papierowe. Tradycyjną sieciówkę otrzymamy tylko w sytuacji, gdy kupujemy bilet okresowy po raz pierwszy.

Wyrobienie karty

Wniosek ze zdjęciem i kopiami dokumentów potwierdzających zniżkę (legitymacja szkolna, legitymacja studencka, dokumenty potwierdzające uprawnienia emeryckie i rentowe) można złożyć we wszystkich Punktach Obsługi Klienta ZDZiT lub drogą elektroniczną za pośrednictwem strony internetowej dedykowanej Olsztyńskiej Karcie Miejskiej pod adresem www.kartamiejska.olsztyn.eu.

Na internetową stronę OKM można też „trafić” za pośrednictwem portalu Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu, wystarczy kliknąć ikonkę OKM (po lewej stronie witryny www.zdzit.olsztyn.eu) lub przycisk „karta miejska” → „portal OKM” (menu w górnej części strony ZDZiT). Wydanie OKM od chwili złożenia wniosku odbywa się po dwóch, trzech dniach.

Zalety wynikające z korzystania z OKM:

  • to jedyny dokument jaki należy posiadać przy sobie wsiadając do autobusu lub tramwaju
  • podczas kontroli biletów w pojeździe wystarczy okazać OKM, okazywanie legitymacji szkolnej i studenckiej lub innego dokumentu upoważniającego do ulgi już nie będzie konieczne
  • w przypadku zgubienia OKM istnieje możliwość odzyskania już wykupionego biletu miesięcznego(wystarczy zwrócić się w tej sprawie do któregoś z Punktów Obsługi Klienta ZDZiT)
  • nie stoimy w kolejkach!– kupienie biletu sieciowego lub doładowywanie tzw. elektronicznej portmonetki można zrealizować przez internet lub w biletomacie stacjonarnym.
Źródło: ZDZiT Olsztyn

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

W rezerwacie Kwiecewo znaleziono śnięte ryby

Polski Związek Wędkarski z Olsztyna poinformował w swoich