Od 1 czerwca zmiana zasad korzystania z komunikacji miejskiej dla obywateli Ukrainy

- Kategoria: Wiadomości
1

Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie informuje, że od 1 czerwca bieżącego roku zmianie ulegną zasady korzystania z transportu miejskiego przez obywateli Ukrainy.

Gmina Olsztyn oferuje obywatelom Ukrainy poszkodowanym w wyniku działań wojennych korzystanie z transportu miejskiego w miesiącu czerwcu, na preferencyjnych warunkach.

Skorzystać z nich mogą obywatele Ukrainy, którzy przekroczyli granicę Polski po dniu 24.02.2022 roku.

Warunkiem otrzymania biletu jest złożenie do dnia 25.05.2022 roku wypełnionego w języku polskim wniosku (pobranie) o wydanie Olsztyńskiej Karty Miejskiej w POK Centrum przy al. Piłsudskiego. Przy składaniu wniosku należy okazać dokument tożsamości ze zdjęciem oraz dokument o przekroczeniu granicy po dniu 24.02.2022 roku.

Po pozytywnej weryfikacji wniosków w dniach 26.05 – 31.05.2022 roku, osoby wnioskujące zostaną poinformowane przez ZDZiT w Olsztynie o sposobie odbioru Olsztyńskiej Karty Miejskiej. Odbiór będzie odbywał się w POK Centrum.

W przypadku braku Olsztyńskiej Karty Miejskiej, od dnia 01.06.2022 roku uchodźców z Ukrainy nie będą obowiązywać bezpłatne przejazdy olsztyńską komunikacją miejską. Jednocześnie, z przejazdów ulgowych/bezpłatnych obywatele Ukrainy mogą korzystać na takiej samej zasadzie, jak inni obcokrajowcy lub obywatele Polski.

Źródło: ZDZiT w Olsztynie

1 Komentarz

  1. Ciekawe czy będą płacić za bilety komunikacji miejskiej ,tak jak to robią wszyscy mieszkańcy Olsztyna

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Złodziej elektrycznej hulajnogi zatrzymany na gorącym uczynku

Olsztyńscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu