Na sygnale

Objęta obowiązkową kwarantanną poszła do sklepu na zakupy

Mieszkanka gminy Sorkwity odpowie za złamanie zasad kwarantanny. Kobieta poniesie konsekwencje za opuszczenie miejsca zamieszkania, w którym decyzją służb sanitarnych zobowiązana była przebywać. Wyszła, aby zrobić zakupy. Policjanci po raz kolejny apelują o przestrzeganie zasad kwarantanny.

Policjanci niezmiennie prowadzą kontrole osób, które są objęte nakazem przebywania w kwarantannie, ze względów sanitarnych związanych pandemią. Przestrzeganie obowiązujących przepisów jest niezbędne do tego, aby skutecznie przeciwdziałać rosnącej liczbie zakażeń. Niestety wciąż znajdują się osoby, które lekceważą prawo wprowadzone by chronić nas wszystkich. Wobec takich osób interweniują policjanci.

Przekonała się o tym pewna mieszkanka gminy Sorkwity, która miała obowiązek odbyć kwarantannę związaną z zapobieganiem rozprzestrzenianiu się koronawirusa. We wtorek (16.11.2021 r.) podczas kontroli policjanci ustalili, że kobieta nie zastosowała się do zaleceń – nie zastali jej w mieszkaniu. Zjawiła się tam po około 5 minutach. Okazało się, że kobieta wybrała się do sklepu na zakupy.

Wobec osób które nie stosują się do decyzji o izolacji lub kwarantannie, wyciągane są surowe konsekwencje. O takich ujawnionych przypadkach policjanci informują służby sanitarne, które mogą nałożyć wysoką karę finansową. Ponadto w związku z nieprzestrzeganiem kwarantanny funkcjonariusze będą prowadzić czynności wyjaśniające w związku z wykroczeniem. Mandat za takie wykroczenie może wynosić nawet 1000 zł. Natomiast za przestępstwo narażenia na utratę życia lub zdrowia innych osób kodeks karny przewiduje od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP Olsztyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*