Nowoczesne wozy strażackie trafiają do kolejnych jednostek OSP

- Kategoria: Wiadomości
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Strażacy-ochotnicy z OSP w Petrykozach niedaleko Działdowa otrzymali nowy wóz ratowniczo-gaśniczy. Nowy wóz bojowy przekazano w czasie uroczystości z okazji 70-lecia OSP Petrykozy. Na uroczytości obecny był Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki.

Obecnie w jednostce służy na stałe ponad 20 osób, natomiast łączna liczba członków straży przekracza 40. Wszyscy strażacy z Petrykozów na co dzień wykonują inne zawody.

To jednostki, które z jednej strony uzupełniają zawodową straż, ale w wielu miejscach są tymi, które jako pierwsze spieszą na ratunek. I tutaj dobre wyszkolenie, ale także nowoczesny, niezawodny sprzęt jest niezbędny do tego, by skutecznie przychodzić z pomocą – powiedział wojewoda.

W tym roku OSP w województwie warmińsko-mazurskim mają otrzymać łącznie 14 nowych wozów bojowych. W ten weekend nowy samochód otrzymali także strażacy-ochotnicy z Durąga niedaleko Ostródy.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Meteorolodzy ostrzegają przed upałem. Temperatura przekroczy 30 stopni

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych wydało dla województwa warmińsko-mazurskiego