Nocna przygoda w bibliotece – Noc Bibliotek w WBP

W sobotę, 30 maja biblioteki publiczne i szkolne w całej Polsce zapraszają na Noc Bibliotek. Atrakcji nie zabraknie również w Olsztynie. Wojewódzka Biblioteka Publiczna zaprasza do Starego Ratusza (ul. Stare Miasto 33) w godz. 18.00-22.00. W programie dla nocnych marków m.in. nocne psoty w krainie kota, książki do poduszki, konkursy, smakowanie muzyki i noc po warmińsku.

Podczas Nocy Bibliotek każdy znajdzie coś dla siebie. Dla miłośników lektury przed snem przygotujemy „Książki do poduszki” – prezentację ciekawych zbiorów, które mogą okazać się przyczyną bezsenności. By czytało się wygodnie, uszyjemy wspólnie „poduszki do książki”. Muzycznym nocnym markom polecamy strefę Muzoteki, a tych, którzy lubią wieczorną dawkę emocji zapraszamy do „Królestwa gier” i nocnej loterii książkowej. W programie również oferta dla dzieci, które zapraszamy do krainy prawdziwie nocnego zwierzęcia – psotnego kota bibliotecznego. Przez cały wieczór będzie można wziąć udział w akcji bookcrossingowej oraz bezpłatnie zapisać się do Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej. I oczywiście… wypożyczać książki!

Program:

18.30-20.30

Poduszka do książki

 • uszyj poduszkę, na której czytanie będzie naprawdę przyjemne (stanowisko plastyczne, prosimy o wcześniejsze zapisy 89 535 97 81)

 

Przez cały wieczór (18.00-22.00)

Nocna psota w krainie kota

 • koci świat w literaturze, książki o kotach, animacje literackie i plastyczne

Książka do poduszki

 • Warmia i Mazury cudem literatury – konkurs czytelniczy
 • prezentacja zbiorów: komiksy, fantastyka, romanse, zbiory obcojęzyczne, audiobooki, książki o kolekcjonerstwie i sztukach użytkowych, kolorowe czasopisma.

Królestwo gier

 • stanowisko z grami planszowymi (Władca Gier – sklep z grami planszowymi Olsztyn)

Noc po warmińsku

 • zabawa z gwarą warmińską, wystawa książek dotyczących gwary warmińskiej

Wieczorne smakowanie muzyki

 • nagrania muzyczne od klasyki po współczesność – utwory znakomitych kompozytorówi wykonawców, w tym perełki polskiego jazzu na czarnej płycie – odsłuchasz przy stoisku Muzoteki
 • Skąd pochodzi tradycja serenady, czyli pieśni wieczornej? Ile trwa utwór „Cisza” Johna Cage’a? Czy muzycy mają rogi? – poznasz odpowiedzi na intrygujące pytania. Na tych, którzy znają już prawidłowe odpowiedzi, czekają nagrody płytowe.

Chopin z przymrużeniem oka

 • rysowanie karykatury Fryderyka Chopina

Nocna loteria książkowa

 • do 22.00 lub do wyczerpania losów

Nocny uwalniacz książek

 • akcja bookcrossingowa ph. „Książka na wakacje” – przynieś książki, których już nie potrzebujesz i wymień je na takie, których jeszcze nie masz. Książki, które uwolnisz, znajdą nowego właściciela, a Ty – nowe, inspirujące lektury!

Informacje o akcji:

Izabela Frąckowiak, kierownik Czytelni
tel. (89) 535 97 81
czytelnia@wbp.olsztyn.pl
ul. Stare Miasto 33, 10-026 Olsztyn

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Aplikacja Siron – nowe narzędzie w rękach policjantów

W ręce warmińsko-mazurskich policjantów trafiło nowe narzędzie. Specjalistyczne