Niszczyli zaparkowane samochody. Zostali zatrzymani na gorącym uczynku

- Kategoria: Na sygnale
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Dwóch mężczyzn w wieku 18 i 20 lat zostało zatrzymanych i doprowadzonych do jednostki policji, po tym jak na ul. Żołnierskiej w Olsztynie niszczyli zaparkowane samochody. W dwóch zostały m.in. powyrywane lusterka i poprzebijane przednie opony. Wstępnie sprawcy zniszczenia mienia wyrządzili szkody na kilka tysięcy złotych. Może grozić im za to kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dziś w nocy (15.06.2018) po godz. 2:00 oficer dyżurny olsztyńskiej jednostki otrzymał informację, że na ul. Żołnierskiej w Olsztynie dwóch mężczyzn niszczy samochody. O zdarzeniu policję poinformował świadek mieszkający w pobliżu zaparkowanych aut. Świadek zdarzenia wykazał się również nie lada odwagą i ujął jednego ze sprawców. W zaparkowanych samochodach zostały powyrywane lusterka zewnętrzne, przednie tablice rejestracyjne, poprzebijane przednie opony oraz zniszczona karoseria. Wstępnie, właściciele pojazdów oszacowali swoje straty na kilka tysięcy złotych.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia policjanci po trwającym kilkaset metrów pościgu zatrzymali drugiego z mężczyzn, który wspólnie ze swoim kolegą niszczył samochody. Sprawcami zniszczenia mienia okazali się 18-letni mieszkaniec Barczewa i 20-letni mieszkaniec Świątek. Obaj w chwili zdarzenia byli pijani – w ich organizmach krążyło kolejno 0,7 i 1,5 promila alkoholu. Sprawcy zniszczenia mienia nie potrafili logicznie wytłumaczyć dlaczego niszczyli zaparkowane auta, twierdzili jedynie, że „trochę nas poniosło”. Teraz ze swojego zachowania mężczyźni będą musieli wytłumaczyć się przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym może grozić im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP Olsztyn (rp/tm)

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Drogowe podsumowanie weekendu

W ubiegły weekend na drogach Olsztyna i powiatu