Nietrzeźwy z zakazem prowadzenia uciekał przed policjantami

- Kategoria: Na sygnale
0

fot. policja.gov.pl

Policjantka z Olecka w drodze na służbę zwróciła uwagę na stojący na poboczu w gminie Ełk pojazd audi, który mógł stwarzać zagrożenie w ruchu drogowym. Powiadomiła o tym funkcjonariuszy z ełkckiej jednostki.

Policjanci w reakcji na to zgłoszenie pojechali we wskazane miejsce. Wówczas kierowca audi, widząc zbliżający się radiowóz ruszył autem i zaczął uciekać. Pomimo nadawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych nakazujących zatrzymanie się, przyspieszał i za wszelką cenę starał się uniknąć kontroli, zmuszając policjantów do pościgu.

W końcu wjechał do lasu, gdzie stracił panowanie i uderzył w stojący na drodze pojazd wykonujący prace leśne. Po tym kierowca próbował uciekać pieszo w głąb lasu. Na niewiele się to zdało, bo szybko został zatrzymany przez policjantów.

Okazało się, że ten 43-latek jest nietrzeźwy – miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto posiada sądowy zakaz prowadzenia, ponieważ w przeszłości jeździł już w stanie nietrzeźwości. Jego pojazd nie miał aktualnych badań technicznych i ubezpieczenia OC. 43-latek jechał z trzeźwą pasażerką.

Mężczyzna został zatrzymany. Czekają go poważne konsekwencje za niezatrzymanie się do kontroli, złamanie sądowego zakazu, prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności i konsekwencje finansowe.

Źródło: KWP Olsztyn (akdn/tm)

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Dach Szkoły Podstawowej nr 2 w Olsztynie zostanie wyremontowany

W Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbył się