Nietrzeźwy kierowca zatrzymany przez harcerzy

- Kategoria: Na sygnale
0

fot. policja.gov.pl

Obywatelską i zarazem wzorową postawą wykazali się harcerze przebywający na obozie na „Polanie Wydra” w okolicach Orzysza. Na teren ich obozowiska wjechał samochód marki Opel. Uczestnicy obozu mieli podejrzenia, że kierujący jest nietrzeźwy. Zatrzymali auto uniemożliwiając kierowcy dalszą jazdę i o zdarzeniu powiadomili policję. Kierujący miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Twierdził, że nie wyrobił się na zakręcie i dlatego zjechał na teren obozu. To nie jedyny nietrzeźwy kierowca zatrzymany dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu.

Oficerowie dyżurni komend regularnie odbierają zgłoszenia od obywateli, którzy mają podejrzenia, że kierujący konkretnym autem jest pod działaniem alkoholu. Każdą taką informację policjanci sprawdzają. Niestety często zdarza się, że zgłoszenia te są potwierdzane, co oznacza, że na drogach nie brakuje nieodpowiedzialnych kierowców. Z drugiej jednak strony obywatele wykazują się wzorową postawą interweniując w takich sytuacjach.

W czwartek (22.07.2021) policjanci z powiatu piskiego, dzięki obywatelskim zgłoszeniom, zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących stanowiących potencjalne zagrożenie na drodze.

Pierwszego z nich po godz. 17:00 zatrzymali harcerze przebywający na „Polanie Wydra” w okolicach Orzysza. Na teren obozowiska wjechał samochód marki Opel Mocca. Harcerze od razu mieli podejrzenia, że kierujący może być pod działaniem alkoholu. Zatrzymali ten samochód uniemożliwiając kierowcy dalszą jazdę, a o zdarzeniu powiadomili policję. Funkcjonariusze, którzy przyjechali na teren obozowiska ustalili, że za kierownicą opla siedział 71-letni mieszkaniec Łomży. Mężczyzna jechał sam. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Kierujący powiedział policjantom, że jadąc od miejscowości Cierzpięty nie zauważył ostrego zakrętu i dlatego wjechał na teren obozu harcerskiego. Na szczęście nikomu nic się tam nie stało. Pojazd marki Opel został zabezpieczony przez funkcjonariuszy na parkingu strzeżonym.

Drugiego nietrzeźwego kierowcę funkcjonariusze zatrzymali w nocy na ulicach Pisza po uprzednim zgłoszeniu przez obywatela. Kierujący pojazdem marki Renault, 44-letni mieszkaniec Pisza, miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie i nie posiadał prawa jazdy. Został zatrzymany w policyjnym areszcie do czasu wytrzeźwienia i wyjaśnienia wszystkich okoliczności.

Obu nietrzeźwym kierującym grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

Źródło: KMP Olsztyn (asz/tm)

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Drogowe podsumowanie weekendu

W ubiegły weekend na drogach Olsztyna i powiatu