Na sygnale

Nietrzeźwy 19-latek doprowadził do kolizji

Blisko 2 promile miał sprawca czwartkowej kolizji na jednej z olsztyńskich ulic. 19-latek wsiadł za kierownicę w stanie nietrzeźwości. Mimo licznych apeli policjantów wciąż zdarzają się nieodpowiedzialni uczestnicy ruchu drogowego, którzy nie zdają sobie sprawy z zagrożeń, jakie niesie za sobą jazda na podwójnym gazie.

W czwartek (01.12.2022 r.) około godziny 7:00 oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na ul. Poprzecznej w Olsztynie. Ze wstępnych ustaleń policjantów, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia wynikało, że kierujący osobowym fiatem 19-latek, doprowadził do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego kia, nie zachowując należytego odstępu od poprzedzającego pojazdu. Na szczęście zarówno kierującemu osobową kią 54-latkowi jak i kierującemu osobowym fiatem nic poważnego się nie stało.

Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że 19-latek wsiadł za kierownicę będąc w stanie nietrzeźwości. Miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy.

Źródło: KMP Olsztyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*