Nietrzeźwa i ciężarna opiekowała się czwórką dzieci

- Kategoria: Na sygnale
0

Do Sądu Rodzinnego i Nieletnich trafi sporządzona na miejscu interwencji dokumentacja dotycząca niebezpiecznej sytuacji rodzinnej 35-letniej kobiety. W mieszkaniu, w którym interweniowali policjanci, znajdowała się kompletnie pijana ciężarna kobieta oraz jej nietrzeźwy partner. Ponadto w mieszkaniu przebywała czwórka dzieci kobiety w wieku 2, 3, 7 i 11 lat, którymi ostatecznie zaopiekowała się ich babcia. W sprawie nieodpowiedzialnych rodziców toczy się postępowanie o odebranie praw rodzicielskich.

W środę (22.09.2021r.) o godzinie 22:00 oficer dyżurny Komendy Miejskiej policji w Olsztynie przyjął zgłoszenie dotyczące awantury, do której miało dojść w jednym z mieszkań w centrum miasta w Olsztynie. Interwencję zgłosiła kobieta, która pokłóciła się ze swoim partnerem o paczkę papierosów. Na miejsce skierowano policyjny patrol.

Interweniujący policjanci w mieszkaniu zastali kobietę w zaawansowanej ciąży, jej 51-letniego partnera oraz czwórkę dzieci w wieku 2, 3, 7 i 11 lat. Funkcjonariusze nie mieli wątpliwości, że zarówno 35-letnia kobieta oraz jej partner są pijani. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że w organizmie ciężarnej kobiety krążyło prawie 2,5 ‰ alkoholu. Z uwagi na ryzyko zagrożenia ciąży, na miejsce interwencji wezwano załogę karetki pogotowia – ostatecznie kobieta nie wyraziła zgody na przewiezienie jej do szpitala.

51-letni partner kobiety został przewieziony do izby wytrzeźwień. Na miejsce interwencji niezbędne było wezwanie matki nieodpowiedzialnej kobiety, która zobowiązała się zaopiekować czwórką dzieci oraz swoją córką do momentu jej wytrzeźwienia. Z interwencji funkcjonariusze sporządzili stosowną dokumentację, która trafi do policjanta dzielnicowego, pracowników MOPS-u i Sądu Rodzinnego i Nieletnich w celu rozpoznania sytuacji tej rodziny. Na naganę zasługuje fakt, że mimo iż w stosunku do 35-latki toczy się postępowanie o odebranie jej praw rodzicielskich, doprowadziła się ona do takiego stanu, który zapewne nie wpłynie korzystnie na jej dalsze losy.

Źródło: KWP Olsztyn (rp/kh)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Aplikacja Siron – nowe narzędzie w rękach policjantów

W ręce warmińsko-mazurskich policjantów trafiło nowe narzędzie. Specjalistyczne