Nietrzeźwa 38-latka doprowadziła do zdarzenia drogowego

- Kategoria: Na sygnale
0

fot. policja.gov.pl

Do dwóch lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz kierowania pojazdami i wysoka grzywna grozi 38-latce, która kompletnie pijana doprowadziła do zdarzenia drogowego w pobliżu m. Gryźliny. Badanie alkomatem w organizmie kierującej wykazało blisko 2,5 promila alkoholu. Kobieta straciła już prawo jazdy.

W czwartek rano (29.07.2021) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na drodze serwisowej w pobliżu m. Gryźliny. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejsce wynika, że 38-letnia kierująca osobową skodą nie dostosowała prędkości do warunków na drodze, straciła panowanie nad autem i zjechała do przydrożnego rowu.

W wyniku zdarzenia doszło do dachowania pojazdu. 38-latka wraz z 31-letnią pasażerką zostały przetransportowane do szpitala. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że w organizmie kierującej krążyło blisko 2,5 promila alkoholu. Kobieta straciła już prawo jazdy.

38-latka odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi jej kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna. Kobieta nie uniknie również odpowiedzialności za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Źródło: KMP Olsztyn (aj)

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Studencie, pamiętaj o ubezpieczeniu – komunikat NFZ

Zaczynasz studia? Wracasz na kolejny rok nauki po