Niebezpieczny poranek na drogach w regionie

- Kategoria: Na sygnale
0

Zdarzenie w miejscowości Siła/fot. KMP Olsztyn

Dzisiejszy poranek przywitał nas oblodzoną w wielu miejscach jezdnią i związanymi z tym utrudnieniami w kierowaniu autem, czego na własnej skórze doświadczyły dwie kierujące samochodami osobowymi.

W środę (30.12.2020r.) na drogach Olsztyna i powiatu olsztyńskiego w wielu miejscach jest ślisko i niebezpiecznie. Przekonały się o tym dwie kierujące, które podczas jazdy nie dostosowały prędkości do panujących warunków drogowych w wyniku czego wpadły w niekontrolowany poślizg i swoją jazdę zakończyły w pierwszym przypadku na poboczu i w rzece.

Na szczęście w obu sytuacjach kierującym nic się nie stało i skończyło się na uszkodzeniu karoserii pojazdów.

Pierwszym przykładem tego, jak łatwo można stracić panowanie nad kierowanym pojazdem, była kierująca osobowym oplem, która jadąc w kierunku centrum miasta ul. Sielską tuż przed godziną 6:00 na łuku drogi w lewo straciła panowanie nad kierowanym pojazdem. Kobieta wpadła w poślizg i jazdę zakończyła na poboczu, na którym jej pojazd przewrócił się na bok. Na szczęście nic jej się nie stało. Kierująca samodzielnie opuściła uszkodzone auto.

Do kolejnej niebezpiecznej sytuacji doszło tego samego dnia (30.12.2020r.) przed godziną 8:00 w miejscowości Silice. W tym przypadku, zdarzenie mogło mieć dużo poważniejsze skutki, na szczęście 38-letniea kierująca osobową kią nie odniosła obrażeń ciała. 38-latka wyjeżdżając z łuku drogi wpadła w poślizg, straciła panowanie nad kierowanym pojazdem, zjechała na prawe pobocze, uderzyła w skarpę i zatrzymała się w korycie pobliskiej rzeki Kośna.

Policjanci przypominają, że pośpiech w takich sytuacjach może doprowadzić do tragedii. Policjanci apelują również o zachowanie szczególnej ostrożności, stosowanie się do znaków drogowych, a przede wszystkim o jazdę z prędkością zapewniającą panowanie nad pojazdem.

Źródło: KMP Olsztyn (rp/kh)

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Śmiertelny wypadek na trasie Ryn-Wejdyki

Do wypadku doszło na trasie Ryn-Wejdyki. Volkswagen bus