Wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle i uderzył w inne auto. Miał ponad 2 promile

- Kategoria: Na sygnale
0

 

W poniedziałek (11.04.2022r.) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w rejonie skrzyżowania ul. Wyszyńskiego i Pstrowskiego. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że 46-letni kierujący osobowym renault nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej nadającej sygnał czerwony i uderzył w osobowego nissana.

Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. Funkcjonariusze zaraz po podejściu do sprawcy zdarzenia drogowego wyczuli od niego silny zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w organizmie 46-latka ponad 2 promile alkoholu. Ponadto po sprawdzeniu w systemach informatycznych wyszło na jaw, że mężczyzna ma już zatrzymane uprawnienia za jazdę na „podwójnym gazie”.

46-latek przed sądem będzie odpowiadał za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz kierowania pojazdami i wysoka grzywna. Mężczyzna nie uniknie odpowiedzialności za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz kierowanie bez uprawnień.

Źródło: KMP Olsztyn

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Zakładanie ogrodów Warszawa

Kompleksowe Zakładanie Ogrodów w Warszawie: Tworzenie Przestrzeni Pięknych