Nie wszyscy stosują się do obowiązujących ograniczeń. Policjanci odnotowali 47 naruszeń

- Kategoria: Na sygnale
0

fot. policja.gov.pl

Kolejny dzień pracy olsztyńskich policjantów pokazał, że nie wszyscy stosują się do obowiązujących ograniczeń oraz zakazów związanych z wystąpieniem stanu epidemii na terenie Polski. Każdego dnia, policjanci legitymują osoby, które w tym wyjątkowym czasie narażają na niebezpieczeństwo siebie i innych. Podczas wczorajszych działań, policjanci po raz kolejny korzystali z policyjnego drona, którego obiektyw dociera w każde miejsce przestrzeni publicznej.

Wczoraj (08.04.2020r.) olsztyńscy policjanci w ramach działań związanych z kontrolą miejsc publicznych pod kątem przestrzegania określonych w rozporządzeniu obowiązujących w związku z wystąpieniem stanu epidemii na terenie Polski ograniczeń oraz zakazów ujawnili 47 naruszeń. Spotkanie z policjantami dla 24 osób zakończyło się pouczeniem a kolejne 7 osób za łamanie obowiązującego prawa zostało ukaranych mandatami karnymi. Wobec 16 kolejnych osób, interweniujący policjanci sporządzili stosowną dokumentację, która następnie zostanie przekazana do rozpatrzenia sądu.

Podczas policyjnych działań związanych z kontrolą przestrzeni publicznej, funkcjonariusze wykorzystują policyjnego drona. Dzięki temu urządzeniu, policjanci mogą skontrolować znacznie większy obszar i dotrzeć do miejsc trudnodostępnych w celu poszukiwania grupujących się osób.
Wczoraj, przed godziną 12:00 policyjny patrol interweniował w pobliżu jednego ze sklepów przy ul. Wyszyńskiego. Wg. zgłoszenia w pobliżu sklepu od dłuższego czasu, bez celu miał przemieszczać się mężczyzna. Policjanci wylegitymowali 40-letniego mieszkańca gminy Barczewo, który oświadczył, że przyjechał do Olsztyna na zakupy oraz w odwiedziny do swojego znajomego. Mężczyzna, który od dłuższego czasu chodził w pobliżu sklepu przyznał się, że jego wizyta w Olsztynie nie ma konkretnego celu a jedynie chęć spotkania się ze znajomym.

O godzinie 10:30 Oficer Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie przyjął zgłoszenie, że w rejonie skrzyżowania ul. Krasickiego z ul. Synów Pułku porusza „dziwnie” zachowujący się mężczyzna, który wymachuje rękami i próbuje zatrzymywać samochody. Na miejsce został wysłany policyjny patrol. Interweniujący policjanci wylegitymowali 36-letnieg mężczyznę, który nie potrafił w racjonalny sposób wytłumaczyć swojego zachowania. Za niestosowanie się do obowiązujących ograniczeń oraz zakazów w związku z ogłoszonym na terenie Polski stanem epidemii mężczyzna został ukarany mandatem karnym i zobowiązany do powrotu do swojego miejsca zamieszkania.

Zadowalające są wyniki pracy policyjnego drona, który wczoraj krążył w rejonie jeziora Skanda. W trakcie kilkugodzinnej pracy, obiektyw urządzenia nie zarejestrował osób łamiących obowiązujące obostrzenia w prawie. Policja przypomina, że w dalszym ciągu aktualne hasło na kolejne dni to: #zostańWDomu.

Źróło: KMP Olsztyn (rp)

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Dach Szkoły Podstawowej nr 2 w Olsztynie zostanie wyremontowany

W Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbył się