Narodowy Dzień Zwycięstwa w Olsztynie

- Kategoria: Wiadomości
0

Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz zaprasza do wzięcia udziału w obchodach Narodowego Dnia Zwycięstwa. Dziś (08.05) o godzinie 12:00 na Placu Konsulatu Polskiego odbędą się miejskie uroczystości upamiętniające zwycięstwo w II wojnie światowej w Europie.

W obchodach wezmą udział przedstawiciele władz rządowych i samorządowych, organizacji kombatanckich, służb mundurowych, miejskich przedsiębiorstw i instytucji.

W programie wydarzenia będzie modlitwa za ofiary II wojny światowej odmówiona przez proboszcza parafii pod wezw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i św. Archaniołów Michała, Rafała i Gabriela księdza proboszcza Zbigniewa Czernika oraz występ zespołu wokalnego „De Novo” Akademii Trzeciego Wieku przy Miejskim Ośrodku Kultury. Nie zabraknie również uroczystego składania wieńców pod pomnikiem przed Kolumną Orła Białego.

Źródło: UM Olsztyna

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Jak skutecznie organizować lokalne wydarzenia sportowe?

Wydarzenia sportowe nie tylko sprzyjają promocji zdrowego stylu