Napadli na 31-letniego mężczyznę. Usłyszeli zarzuty

- Kategoria: Na sygnale
0

fot. policja.gov.pl

Dwóch agresywnych mężczyzn zaatakowało 31-letniego mieszkańca Olsztyna, który siedząc na ławce w parku przy olsztyńskiej starówce, rozmawiał przez telefon komórkowy. Napastnicy pobili mężczyznę i zabrali mu telefon. Sprawcy szybko zostali zatrzymani przez policjantów i już usłyszeli zarzuty.

W poniedziałek (08.07.2019) około godz. 22:00 dwóch mężczyzn zaczepiło 31-letniego mieszkańca Olsztyna, który siedział na ławce w parku w okolicy olsztyńskiej starówki i rozmawiał przez telefon komórkowy. Jeden z mężczyzn zapytał się siedzącego na ławce mężczyzny czy ma papierosa, a drugi prysnął mu gazem w twarz. Po chwili 31-latek został przez nich popchnięty, następnie uderzany pięściami i kopany po całym ciele. Sprawcy przewrócili pokrzywdzonego i zaczęli sprawdzać kieszenie jego odzieży. Z uwagi na to, że nie znaleźli w nich nic, co było w ich zainteresowaniu, zabrali telefon mężczyzny i uciekli.

O zdarzeniu zostali poinformowani policjanci, którzy natychmiast pojechali w to miejsce. Przy ul. Gietkowskiej jeden z patroli dostrzegł dwóch mężczyzn, którzy odpowiadali rysopisowi podanemu przez oficera dyżurnego przez radiostację wszystkim podległym patrolom. Funkcjonariusze dokonali zatrzymania podejrzanych mężczyzn. Okazało się, że są to 21- i 34-letni mieszkańcy Olsztyna odpowiedzialni za zdarzenie w okolicy olsztyńskiej starówki. Funkcjonariusze odnaleźli też własność zaatakowanego mężczyzny.

21- i 34-latek trafili do policyjnego aresztu i dziś usłyszeli zarzuty. Młodszy napastnik usłyszał zarzut rozboju. W jego przypadku funkcjonariusze zawnioskowali o środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Grozi mu od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Starszy napastnik działał w warunkach recydywy i odpowie za dokonanie rozboju z użyciem środka obezwładniającego. Śledczy zawnioskowali o zastosowanie aresztu tymczasowego wobec mężczyzny. Kodeks karny za tego rodzaju przestępstwo przewiduje karę pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Dach Szkoły Podstawowej nr 2 w Olsztynie zostanie wyremontowany

W Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbył się