Najwyższa Izba Kontroli oceniła olsztyńską Straż Miejską

- Kategoria: Wiadomości
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

W okresie letnim pracownicy Najwyższej Izby Kontroli przeprowadzili kontrolę w olsztyńskiej Straży Miejskiej. Otrzymaliśmy wystąpienie pokontrolne, z którego wynika, że NIK ocenia pozytywnie efektywność realizowanych przez strażników zadań w kontrolowanym okresie – informuje Dagmara Szałczyńska z olsztyńskiej Straży Miejskiej.

Najwyższa Izba Kontroli stosuje 3- stopniową skalę ocen: pozytywną, pozytywną mimo stwierdzonych nieprawidłowości oraz negatywną.

Straż Miejska w Olsztynie uzyskała najwyższą ocenę. W piśmie podkreślono, że podejmowane czynności przez Straż Miejską w Olsztynie skoncentrowano na osiągnięciu celu nadrzędnego, a mianowicie poprawie bezpieczeństwa i porządku publicznego oraz ograniczeniu przestępczości w Mieście Olsztyn.

Kontrolerzy ocenili, że strażnicy miejscy podejmowali skuteczne interwencje w sprawach istotnych dla mieszkańców. Ponadto zadbano o kształtowanie pozytywnego wizerunku strażników wśród mieszkańców oraz realizowano rożne programy profilaktyczne. Ocena pozytywna to efekt pracy wszystkich pracowników jednostki – informują olsztyńscy strażnicy.

Źródło: SM w Olsztynie

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Budowa domu w zgodzie z naturą?

Czy można budować dom w zgodzie z naturą?