Najlepsze wyposażenie dla początkującego gracza ASG

- Kategoria: Polecane artykuły
0

Airsoft to sport, który wymaga sprzętu, dlatego przygotowaliśmy krótki przewodnik po jego najważniejszych elementach. Będzie on przydatny dla początkujących graczy, którzy dopiero planują rozpocząć swoją airsoftową przygodę. Pomoże wybrać podstawowe wyposażenie, bez którego nie przystąpimy do gry.

Jaki sprzęt i akcesoria są nam niezbędne do gry?

Każdy gracz ASG musi zaopatrzyć się w podstawowy airsoftowego zestaw. Nie jest on wcale bardzo rozbudowany, bo zaliczamy do niego jedynie replikę broni z akcesoriami (magazynki, ładowarki/green gas lub nabój CO2), okulary ochronne i kulki BB, czyli airsoftową amunicję oraz dodatkowe wyposażenie, takie jak np. kamizelka taktyczna. Wybór pierwszej repliki ASG nie należy do łatwych zadań, bo mamy setki dostępnych na rynku modeli: od replik pistoletów po repliki karabinów snajperskich. Różnią się one nie tylko rodzajem broni jaki odwzorowują, ale też parametrami, napędem czy funkcjami.

Rodzaje airsoftowych replik broni

Główny podział replik jest przeprowadzany zgodnie z rodzajem napędu, a może być on sprężynowy, elektryczny lub gazowy. Repliki sprężynowe mają najprostszą budowę i są z reguły najtańszą opcją. Napędza je sprężyna i po każdym strzale musimy je przeładować – z tego względu można z nich strzelać jedynie ogniem pojedynczym.

Repliki gazowe są zasilane dwutlenkiem węgla lub green gasem. Wykorzystują właściwości sprężające i rozprężające gazów, które wypychają kulkę z repliki. Można wyposażyć je w większą ilość funkcji, ale bywają trudne w obsłudze dla początkujących graczy. Gaz jest też podatny na zmiany pogody i może tracić swoje właściwości w niskich temperaturach.

Z tego względu najchętniej wybierane są repliki elektryczne – zwłaszcza repliki karabinków szturmowych, takich jak AK lub M4. Działają one sprawnie przez cały rok, dają nam dużo możliwości na polu walki i są dostępne w różnych kategoriach cenowych, więc każdy może znaleźć model dla siebie. Decydują się na nie nie tylko zaawansowani gracze, ale też właśnie osoby początkujące – jest to dla nich najlepsza opcja.

Okulary, kulki i dodatkowe airsoftowe wyposażenie

Okulary lub gogle ochronne to element wyposażenia, bez którego nie zostaniemy dopuszczeni do gry. Muszą być zgodne z normami balistycznymi, a to oznacza możliwość zatrzymania pędzącego pocisku – w tym przypadku kulki. Z kolei airsoftowa amunicja to plastikowe lub biodegradowalne kulki 6mm, które mogą mieć różną wagę, a dobiera się ją do mocy repliki. Im jest ona mniejsza, tym lżejsze powinny być kulki – tak wygląda ogólna zasada.

Już na samym początku przygody z ASG warto też zdecydować się na parę dodatkowych akcesoriów, które nie są obowiązkowe, ale na pewno przydatne. Specjalna torba lub walizka na replikę pozwoli nam ją wygodnie przechowywać i bezpieczne transportować. Dzięki niej ograniczymy zanieczyszczenia, które mogą przedostać się do wewnętrznych mechanizmów repliki, a także zapobiegniemy uszkodzeniom mechanicznym. Wielu graczy decyduje się też na zakup ochraniaczy, rękawic czy pasa oporządzeniowego – dla jeszcze większego komfortu gry.

Artykuł sponsorowany

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

„Przebojowa zima z Radiem ZET” w Olsztynie

W najbliższy weekend sporty zimowe zawładną olsztyńską Starówką.