Nad Polskę nadciąga orkan Grzegorz. Będzie mocno wiało!

- Kategoria: Wiadomości
0

fot. pixabay.com

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem. W niedzielę, 29 października, nad Polskę nadciągnie orkan Grzegorz. Wichura swoim zasięgiem obejmie całą Polskę. Porywy wiatru mogą osiągać ponad 100 km na godzinę.

Silniejsze podmuchy wiatru odczujemy już w sobotę, a najsilniej według prognoz synoptyków ma wiać w niedzielę. Na północnym wschodzie Polski wiatr może osiągać w porywach nawet 110 km/h, a nad samym Morzem Bałtyckim 100 km/h. Wysoko w górach wiatr będzie bardzo silny, w porywach do 130 km/h.

Orkan Grzegorz może łamać i wyrywać drzewa z korzeniami, zrywać dachy i uszkadzać linie energetyczne i telefoniczne. Silnym porywom wiatru będą towarzyszyć opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu.

Przypominamy o bezpieczeństwie podczas silnego wiatru. Należy usunąć z balkonów przedmioty, które przeniesione przez wiatr – mogłoby stanowić zagrożenie. Kierowcy powinni unikać parkowania pod drzewami i uważać na gwałtowne podmuchy wiatru i przede wszystkim dostosować prędkość do sytuacji na drodze.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Rząd walczy z V falą pandemii. Nowe zasady kwarantanny i darmowe testy w aptekach

Ogólnodostępne i bezpłatne testy pod kątem COVID-19 bez