Na ulicach Olsztyna rozbłysły świąteczne dekoracje

- Kategoria: Wiadomości
0

Choć do Bożego Narodzenia pozostały jeszcze ponad dwa tygodnie, to olsztynianie mogą już poczuć świąteczny klimat. Na ulicach miasta rozbłysły świąteczne iluminacje, a na Starym Mieście, na pl. Jana Pawła II (przed olsztyńskim ratuszem) oraz przy ulicy Wilczyńskiego pojawiły się okazałe choinki.

Tegoroczną świąteczną nowością są dekoracje przestrzenne 3D – gwiazda oraz rama z napisem „Wesołych Świąt”. Obie znajdują się w okolicy ratusza. Ozdoby podświetlone są niemal dwoma tysiącami lampek ledowych każda.

– Nowe ozdoby kształtem nawiązują do wielkiej święcącej ramki, w której można sobie zrobić zdjęcie – mówi tłumaczy Domżalska. – Myślę, że rodzinna fotografia z Olsztynem w tle może być ciekawą propozycją na spersonalizowaną kartkę świąteczną.

Ozdoby  tradycyjnie zainstalowano na ulicach: Piłsudskiego, 1 Maja, Pieniężnego, 11 Listopada, Jedności Słowiańskiej, Dąbrowszczaków, Wilczyńskiego oraz na Placu Bema. Dekoracje zamontowane są na latarniach ulicznych. Centrum miasta zdobią również kurtyny i łańcuchy świetlne.

Kolejne iluminacje oraz ozdoby pojawią się w mieście tuż przed VIII Warmińskim Jarmarkiem Świątecznym, który w tym roku odbędzie się w terminie 15-18 grudnia

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

W rezerwacie Kwiecewo znaleziono śnięte ryby

Polski Związek Wędkarski z Olsztyna poinformował w swoich