Na plaży znaleziono ciało noworodka. Zatrzymano młodą kobietę i jej chłopaka

- Kategoria: Na sygnale
0

Policjanci zostali zaalarmowani o odnalezieniu na plaży w miejscowości Stara Pasłęka (gm. Braniewo) ciała noworodka. Już po około 3 godzinach od zgłoszenia zatrzymano młodą kobietę i jej chłopaka. Teraz ustalane jest, czy jest ona matką dziecka oraz czy ktoś jej pomagał. Sekcja zwłok wyjaśni przyczynę śmierci noworodka, od jej wyników są uzależnione ewentualne zarzuty i konsekwencje karne wobec zatrzymanych.

Wczoraj około godziny 13.30 policjanci otrzymali zgłoszenie, że na plaży w miejscowości Stara Pasłęka zostało odnalezione ciało noworodka. Pod nadzorem prokuratora na miejscu policjanci wykonali oględziny miejsca zdarzenia, zabezpieczyli ślady oraz wykonali wszystkie niezbędne czynności, które mogą przyczynić się do ustalenia wszystkich okoliczności zdarzenia.

Policjanci skoncentrowali się na ustaleniu, kim może być matka dziecka. Już po kilku godzinach zatrzymali nastolatkę i jej chłopaka, mieszkańców powiatu braniewskiego. Trwają ustalenia, czy to ona urodziła dziecko i czy pomagały jej jakieś osoby. Wczoraj, w dniu zatrzymania, młoda kobieta wchodziła w dorosłe życie. Obchodziła swoje 18–te urodziny.

Prokurator zadecydował o przeprowadzeniu sekcji zwłok noworodka. Z uwagi na konieczność zabezpieczenia materiału dowodowego na miejscu nie można było dokonać identyfikacji płci noworodka. Zostanie to wykonane podczas sekcji zwłok, którą zaplanowano na jutro. Zarzuty oraz konsekwencje karne uzależnione są od jej wyników.

Źródło: KWP Olsztyn (ms/af)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Sinice zniknęły. Kąpieliska w CRS Ukiel ponownie otwarte

Woda w jeziorze Ukiel w Olsztynie jest już