Na leśnym odcinku al. Wojska Polskiego ciężarówka zjechała do rowu. Możliwe utrudnienia 

- Kategoria: Na sygnale
0

Dziś (14.10.2020) kilka minut po godzinie 7:00 oficer dyżurny otrzymał informację o zdarzeniu drogowym z udziałem samochodu ciężarowego. 
Na miejsce skierowano służby ratunkowe w postaci policji oraz straży pożarnej. W zdarzeniu udział brał 57-letni kierowca samochodu ciężarowego, który nie odniósł poważnych obrażeń i skończyło się na ogólnych potłuczeniach. Kierowca ciężarówki był trzeźwy co potwierdziło badanie alkomatem.

Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że prawdopodobną przyczyną kolizji drogowej było niezachowanie szczególnej ostrożności podczas wykonywania manewru wymijania z pojazdem jadącym z naprzeciwka. 57-latek, jadąc w kierunku miejscowości Dywity, w pewnym momencie zjechał na prawe pobocze jezdni, stracił panowanie nad kierowanym pojazdem i wpadł do przydrożnego rowu, w którym jego auto przewróciło się na bok. Ruch w miejscu zdarzenia będzie odbywać się wahadłowo, ponieważ w celu wyciągnięcia auta z rowu niezbędne będzie wykorzystanie specjalistycznego holownika. Ciężarowym manem przewożone były artykuły spożywcze, które należy przeładować na auto zastępcze.

Policja przypomina o zachowaniu szczególnej ostrożności podczas jazdy, zwłaszcza, gdy na drodze panują trudne warunki atmosferyczne.

Źródło: KMP Olsztyn (rp)

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Śmiertelny wypadek na trasie Ryn-Wejdyki

Do wypadku doszło na trasie Ryn-Wejdyki. Volkswagen bus