MPK chce kupić 16 nowych autobusów

- Kategoria: Wiadomości
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Olsztynie ogłosiło przetarg na dostawę 16 sztuk fabrycznie nowych, niskopodłogowych autobusów.

Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa fabrycznie nowych 16 szt. autobusów miejskich, niskopodłogowych, w tym: 8 sztuk autobusów standardowych (maxi) do przewozu jednorazowo, co najmniej 86 pasażerów i 8 sztuk autobusów przegubowych (mega) do przewozu co najmniej 135 pasażerów wraz z zapewnieniem wyposażenia stanowiska serwisowego, udzieleniem autoryzacji na serwisowanie pogwarancyjne oferowanych autobusów oraz przeprowadzeniem szkolenia pracowników obsługi technicznej i kierowców.

Wszystkie autobusy mają być przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych oraz wyposażone m.in. w system całopojazdowej klimatyzacji, monitoring oraz ergonomiczne, wandaloodporne fotele (
o powierzchniach utrudniających naniesienie napisów typu „graffiti”). Pojazd ma posiadać również punkt dostępowy WiFi.

Autobusy będące przedmiotem zamówienia tj. autobusy standard (maxi) i przegubowe (mega) muszą być wykonane przez jednego producenta i być jednej marki. Kolorystyka autobusów dostosowana będzie do założeń programu estetyzacji miasta. Szacunkowa wartość zamówienia bez VAT to 27 600 000 zł.

Producenci zainteresowani udziałem w przetargu mogą przesyłać swoje oferty do dnia 31 maja 2016 roku. Po wyborze najlepszej oferty i po podpisaniu umowy zwycięzca przetargu będzie miał 150 dni na pełne wykonanie zamówienia.

Więcej informacji o przetargu TUTAJ.

Przypomnijmy, że od stycznia po olsztyńskich ulicach jeździ już dwanaście nowoczesnych autobusów Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. Ich producentem i dostawcą jest firma Solaris Bus Coach S.A. Łączna wartość kontraktu wyniosła 17 mln złotych.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Nieużytkowany Fiat odholowany z ul. Jagiellończyka

Olsztyńscy strażnicy miejscy kontynuują akcję usuwania samochodowych wraków,