Młodzi piłkarze powalczą o awans do Wielkiego Finału Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku!

- Kategoria: Piłka ręczna, Sport
0

mat. prasowe - fot. A. Kraszewski

Startują finały wojewódzkie XV edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Już 23 i 24 marca poznamy piłkarskich mistrzów Warmii i Mazur w kategorii do lat 8 oraz zespoły chłopców i dziewcząt w kategoriach U-10 i U-12, które awansują do ogólnopolskiego finału rozgrywanego na Stadionie Narodowym w Warszawie. Nagrodą główną turnieju będzie nie tylko tytuł Mistrzów Polski, ale także niezapomniany wyjazd na mecz reprezentacji Polski.

Warmińsko-mazurski finał największych dziecięcych rozgrywek piłkarskich w Europie rozegrany zostanie na murawie Stadionu Miejskiego, przy ul. Sienkiewicza 1 w Iławie. Młode piłkarki i piłkarze będą mieli doskonałą okazję do zaprezentowania swoich sportowych umiejętności przy wsparciu oddanych kibiców. W trakcie dwudniowego finału poznamy zwycięzców w kategorii U-8 oraz najlepsze drużyny dziewcząt i chłopców w kategoriach U-10 i U-12, które podczas ogólnopolskich rozgrywek zmierzą się o awans do Wielkiego Finału. Mistrzowie Polski i zdobywcy Pucharu Tymbarku zostaną wyłonieni podczas spotkań finałowych już 2 maja, na murawie Stadionu Narodowego w Warszawie, na kilka minut przed meczem o Pucharu Polski.

Festiwal futbolu w każdym województwie

Do trwającej XV edycji Turnieju zgłoszonych zostało ponad 270 tys. dzieci. Po rozegraniu eliminacji gminnych i powiatowych rywalizacja o Puchar Tymbarku przenosi się na poziom wojewódzki. Podczas trwającego 23 i 24 marca finału województwa warmińsko-mazurskiego zobaczymy w akcji największe piłkarskie talenty. Na boiska wybiegną bowiem najlepsi młodzi piłkarze i piłkarki do lat 8, 10 i 12.

Nowością obecnej edycji są oddzielne rozgrywki dla kategorii U-8. Dzięki rozszerzeniu Turnieju o dodatkowe grupy wiekowe o Puchar Tymbarku może już zagrać prawie każdy uczeń szkoły podstawowej!

Warmińsko-mazurski finał wojewódzki to piłkarskie święto i duże wydarzenie piłkarskie pełne sportowych emocji, atrakcji oraz gości specjalnych. Dla dzieci to okazja przeżycia prawdziwej piłkarskiej przygody i zaprezentowania swoich umiejętności w niezwykłej sportowej atmosferze i przy fantastycznej oprawie, jaka towarzyszy profesjonalnym piłkarzom. Dla trenerów, rodziców i kibiców, będzie to szansa na doświadczenie najszczerszych piłkarskich emocji i zobaczenia na własne oczy, jak rodzą się talenty i przyszli reprezentanci Polski. Na wszystkich uczestników czekać będą nagrody, medale oraz doskonała zabawa.

Najlepsze drużyny dziewcząt i chłopców do lat 10 i 12 awansują do finału ogólnopolskiego, który zostanie rozegrany w Warszawie. Natomiast w kategorii U-8 rywalizacja o Puchar Tymbarku, w tym roku, swój Wielki Finał będzie mieć właśnie na poziomie wojewódzkim i podczas tych rozgrywek wyłonione zostaną najlepsze drużyny w kraju.

Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich sympatyków piłki nożnej do kibicowania drużynom ze swoich miejscowości podczas finału wojewódzkiego XV Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”.

Mamy marzec, a co się z nim wiąże – start finałów wojewódzkich jubileuszowej, 15. edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Po raz kolejny będzie to wydarzenie szczególne, ponieważ w tym roku do rozgrywek zgłosiło się ponad 270 tys. dzieci! Tegoroczna edycja jest również wyjątkowa ze względu na najmłodszych. Po raz pierwszy w naszym Turnieju biorą udział ośmiolatkowie! Oprócz nich, już tradycyjnie, będziemy pasjonować się rozgrywkami 10 i 12- latków.

Już w poniedziałek najbardziej utalentowani młodzi piłkarze i piłkarki staną do walki o finał na Stadionie Narodowym w Warszawie. Najlepsze drużyny dziewczynek i chłopców w poszczególnych województwach powalczą o medale i wiele ciekawych nagród. Pamiętajcie jednak, że przede wszystkim liczy się dobra zabawa! Wszystkim drużynom życzymy powodzenia, a ze zwycięzcami widzimy się 2 maja w Wielkim Finale na Stadionie Narodowym! – powiedział Zbigniew Boniek, Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Finały wojewódzkie Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” co roku pokazują jak wielkim zainteresowaniem wśród dzieci cieszy się piłka nożna oraz jak wiele talentów piłkarskich jest w Polsce. To właśnie dzięki Turniejowi odkrywamy największe z nich. Wierzymy, że najzdolniejsi zagrają kiedyś w Reprezentacji Polski, dlatego od 9 lat firma Tymbark jest sponsorem głównym Turnieju. Życzę wszystkim uczestnikom niezapomnianych piłkarskich emocji oraz doskonałej zabawy, a z najlepszymi zobaczymy się 2 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie – powiedział Krzysztof Pawiński, prezes zarządu Grupy Maspex Wadowice i współwłaściciel firmy Tymbark.

 

Wielki finał i nagroda główna

Zwycięzcy finałów wojewódzkich zagrają w finale ogólnopolskim, który już po raz drugi rozegrany zostanie w Warszawie. Najlepsze drużyny XV edycji poznamy 2 maja na Stadionie Narodowym, bezpośrednio przed finałem Pucharu Polski. Nagrodą Główną XV edycji będzie Puchar Tymbarku oraz wyjazd na jeden z najważniejszych meczów Reprezentacji Polski.

 

Turniej przyszłych Reprezentantów Polski

Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to największe w Europie rozgrywki dla dzieci
w wieku szkolnym. Organizatorem Turnieju jest Polski Związek Piłki Nożnej, a głównym sponsorem od dziewięciu lat jest firma Tymbark. Celem Turnieju jest zachęcanie uczniów szkół podstawowych do uprawiania sportu, wyłanianie piłkarskich talentów oraz spełnianie dziecięcych marzeń.

Podczas swojej 15-letniej historii Turniej był początkiem piłkarskiej przygody dla wielu obecnych reprezentantów Polski różnych kategorii wiekowych: Arkadiusza Milika, Marcina Kamińskiego, Piotra Zielińskiego, Tomasza Kędziory, Bartosza Salamona, Bartosza Bereszyńskiego, Gracjana Horoszkiewicza, Igora Łasickiego, Karola Żwira, Filipa Jagiełło, Michała Bartkowiaka, oraz Pauliny Dudek.

Patronat honorowy nad XV edycją Turnieju sprawuje Małżonka Prezydenta RP Pani Anna Komorowska. Patronat nad rozgrywkami objęły również: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz UEFA Grassroots.

Patronat medialny: Radio Zet, TVN, Bravo Sport, Onet, Echo Dnia, Express Bydgoski, Gazeta Krakowska, Gazeta Lubuska, Gazeta Olsztyńska, Gazeta Wrocławska, Kurier Lubelski, Kurier Szczeciński, Nasze Miasto Gdańsk, Nasze Miasto Katowice, Nasze Miasto Łódź, Nasze Miasto Poznań, Nasze Miasto Warszawa, Nowa Trybuna Opolska, Nowiny i Futbol.pl.

Partnerem XV edycji Turnieju jest firma Reporter Young, a partnerem handlowym firma MAG Olsztyn.

harmonogram-tymbark

Szczegółowe informacje o Turnieju znajdują się na stronach: www.zpodworkanastadion.pl oraz www.pzpn.pl

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

MŚ w Katarze: Polska pokonała Arabię Saudyjską!

Reprezentacja Polski w swoim drugim meczu podczas tegorocznych