Na sygnale

Mieszkaniec Lubawy wpadł z 200 kg nielegalnego tytoniu

Iławscy kryminalni zatrzymali 44-letniego mieszkańca Lubawy. Mężczyzna w swoim domu i garażu posiadał blisko 200 kg nielegalnego tytoniu, maszynkę do cięcia liści tytoniu oraz zgrzewarkę elektryczne do folii. Straty Skarbu Państwa szacuje się na ponad 80.000 złotych. Za to przestępstwo grozi kara grzywny łącznie z karą pozbawienia wolności nawet do 3 lat.

Iławscy policjanci z wydziału kryminalnego ustalili, że jeden z mieszkańców Lubawy może posiadać znaczną ilość liści tytoniu, z których wytwarza krajankę. Funkcjonariusze pojechali we wskazane miejsce, gdzie potwierdzili informację.

Podczas przeszukania policjanci zabezpieczyli blisko 200 kg nielegalnego tytoniu oraz maszynkę do cięcia liści tytoniu i zgrzewarkę elektryczne do folii. Poporcjowany tytoń oraz wszystkie zabezpieczone przedmioty schowane były w mieszkaniu oraz garażu mężczyzny. 44-latek w ten sposób chciał oszukać Skarb Państwa na kwotę ponad 80.000 złotych.

44-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Mieszkaniec Lubawy usłyszał zarzut. Wszystkie nielegalne produkty tytoniowe zostały zabezpieczone przez policjantów.

Za to przestępstwo grozi kara grzywny łącznie z karą pozbawienia wolności nawet do 3 lat.[hana-flv-player video=”http://www.warminsko-mazurska.policja.gov.pl/dokumenty/zalaczniki/32/32-37789.flv” width=”400″ description=”” player=”1″ autoload=”true” autoplay=”false” loop=”false” autorewind=”true” /]

Źródło: KWP Olsztyn (jk/in)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*