Miasto szuka chętnych do wydzierżawienia pod kemping 5 ha działki nad jez. Ukiel

- Kategoria: Wiadomości
0

fot. UM Olsztyna

Prezydent Olsztyna ogłosił przetarg na wydzierżawienie nieruchomości położonej przy ul. Sielskiej, przeznaczonej pod usługi turystyczne-kemping z możliwością świadczenia usług rekreacyjno-sportowych i prowadzenia gastronomii.

To już drugi przetarg na wydzierżawienie na okres 20 lat nieruchomości stanowiącej własność Gminy Olsztyn, składającej się z działek o łącznej powierzchni 50 547 m2, położonej przy ul. Sielskiej nad jez. Ukiel. Pierwszy odbył się w dniu 06 listopada 2015 r. i zakończył się wynikiem negatywnym.

Zgodnie z ustaleniami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego otoczenia jeziora Ukiel w Olsztynie – rejon Dajtki należy zabezpieczyć minimum programowe kempingu:

– 60 pokoi gościnnych w formie domków kempingowych wolnostojących lub szeregowych,
– 30 stanowisk dla wozów kempingowych,
– pole namiotowe,
– budynki zaplecza kempingu (sklep spożywczy, ochrona, świetlica, umywalnie, natryski, sauna, toalety, pralnia, kuchnia turystyczna, miejsce na odpady),
– ciągi piesze i pieszo-jezdne,
– obiekty kubaturowe należy lokalizować w strefie maksymalnie oddalonej od jeziora, nie bliżej niż 70 m od linii brzegowej,
– funkcje uzupełniające sportu, rekreacji i gastronomi należy programować odpowiednio do potrzeb kempingu,
– należy wyłączyć z zainwestowania strome zbocze o spadku powyżej 22%,
– parking na co najmniej 60 miejsc postojowych należy lokalizować w granicach terenu

Dzierżawca nieruchomości zobowiązany jest do rozpoczęcia inwestycji w ciągu 1 roku od podpisania umowy dzierżawy oraz zakończyć ją w ciągu 3 lat od podpisania umowy.

Przetarg ustny nieograniczony odbędzie się w dniu 12 lutego 2016 r. o godzinie 10:00 w siedzibie Urzędu Miasta Olsztyna, Plac Jana Pawła II 1, w sali numer 219 II piętro. Wywoławcza stawka dotycząca miesięcznego czynszu to 2 tys. złotych.

Szczegółowych informacji udziela Wydział Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miasta Olsztyna pok. 109 I piętro, tel. (89) 527-31-11 wew. 374.

Natomiast ogłoszenie o przetargu dostępne jest w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Olsztyna TUTAJ

Film promocyjny Urzędu Miasta Olsztyna z 26.02.2014 roku

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Aplikacja Siron – nowe narzędzie w rękach policjantów

W ręce warmińsko-mazurskich policjantów trafiło nowe narzędzie. Specjalistyczne