Meteorolodzy ostrzegają przed silnym wiatrem

- Kategoria: Wiadomości
0

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych wydało dla województwa warmińsko-mazurskiego ostrzeżenia drugiego stopnia dotyczące silnego wiatru.

W poniedziałek, 17 stycznia prognozuje się wystąpienie dość silnego i silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 50 km/h, w porywach do ok. 100 km/h z zachodu i północnego zachodu. Najsilniejsze porywy wystąpią nad ranem i w pierwszej połowie dnia/

W czasie występowania silnego wiatru warto pamiętać o tym, żeby usunąć lub zabezpieczyć przedmioty na balkonach, które mogłyby zostać porwane przez wiatr (donice, karmniki, itp.), unikać przebywania pod tablicami reklamowymi, liniami wysokiego napięcia i nie parkować samochodu pod drzewami.

Ostrzeżenia meteorologiczne: Silny wiatr

stopień: 2
prawd. 90%
Przebieg: Prognozuje się wystąpienie dość silnego i silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 50 km/h, w porywach do około 100 km/h, z zachodu i północnego zachodu. Najsilniejsze porywy wystąpią nad ranem i w pierwszej połowie dnia.
Uwagi: Możliwa zmiana stopnia ostrzeżenia.

Ważne:
Od: 2022-01-17 03:00
Do: 2022-01-17 21:00
synoptyk IMGW-PIB: Magdalena Pękala
Czas wydania: 2022-01-16 12:40
Biuro: Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych – Wydział w Białymstoku
Źródło: IMGW PIB/własne

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Zadbaj o wyjątkowy nastrój w swoim domu ze świecami i woskami zapachowymi

Znasz to uczucie, gdy po całym dniu pracy