Meteorolodzy ostrzegają przed silnym wiatrem

- Kategoria: Wiadomości
0

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych wydało dla województwa warmińsko-mazurskiego ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia dotyczące silnego wiatru.

Dziś, 21 października prognozuje się wystąpienie dość silnego i silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 80 km/h, lokalnie, zwłaszcza w czasie burz, do około 90 km/h, z południowego-zachodu i zachodu.

W czasie występowania silnego wiatru warto pamiętać o tym, żeby usunąć lub zabezpieczyć przedmioty na balkonach, które mogłyby zostać porwane przez wiatr (donice, karmniki, itp.), unikać przebywania pod tablicami reklamowymi, liniami wysokiego napięcia i nie parkować samochodu pod drzewami.

Ostrzeżenie meteorologiczne: Silny wiatr

stopień: 1
prawd. 85%
Przebieg: Prognozuje się wystąpienie dość silnego i silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 80 km/h, lokalnie, zwłaszcza w czasie burz, do około 90 km/h, z południowego-zachodu i zachodu.
Uwagi: Ze względu na dynamiczną sytuację możliwa jest aktualizacja Ostrzeżenia.
Ważne:
Od: 2021-10-21 12:00
Do: 2021-10-21 22:00
synoptyk IMGW-PIB: Mateusz Zamajtys
Czas wydania: 2021-10-20 14:23
Biuro: Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych – Wydział w Białymstoku

Źródło: IMGW PIB/własne

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Rząd walczy z V falą pandemii. Nowe zasady kwarantanny i darmowe testy w aptekach

Ogólnodostępne i bezpłatne testy pod kątem COVID-19 bez