Materace Olsztyn – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

- Kategoria: Polecane artykuły
0

Pragniesz wybrać materac, który sprosta Twoim wymaganiom? Oto kilka podstawowych zasad doboru idealnego materaca.

Dlaczego wybór materaca ma tak duże znaczenie dla naszego snu?

Komfortowy, ergonomiczny i regenerujący sen to marzenie wielu osób. Nie każdy jest w stanie odpoczywać efektywnie. Przyczyn takiego stanu rzeczy może być wiele. Często jednak problemem może być brak możliwości znalezienia odpowiedniej pozycji, czy niepoprawne rozłożenie masy ciała na materacu, co prowadzi do problemów z rozluźnieniem mięśni. W takiej sytuacji ciężko się wyspać, a bez tego z kolei zdrowy tryb życia jest praktycznie nieosiągalny. To skuteczny sen prowadzi do regeneracji, pozytywnie nastraja nas do wyzwań jutra i pozwala na prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu. Jeśli regularnym problemem w Twoim życiu jest ból pleców, mięśni, niska efektywność, brak produktywności i uczucie zmęczenia – istnieje duża szansa, że ma to coś wspólnego z nieprawidłowym wysypianiem się. W takiej sytuacji warto oczywiście sięgnąć po profesjonalne rozwiązania i pomoc specjalisty, jednak to, co możesz zrobić na własną rękę, to na pewno dobór odpowiedniego materaca.

dlaczego-wybor-materaca-ma-tak-duze-znaczenie-dla-naszego-snu

Jakie cechy powinien mieć idealny materac? Jaki typ wybrać?

Istnieje kilka typów materacy. Różnią się one od siebie przede wszystkim konstrukcją, a co za tym idzie, parametrami i możliwościami, które oferują nam w trakcie wypoczynku. Materace kieszeniowe to bardzo trwałe, stosunkowo tanie i wygodne propozycje dla osób, które potrzebują wysokiej twardości, ergonomii i skutecznego podparcia. Z kolei materace piankowe zapewniają znakomity komfort snu i idealnie dopasowują się do pozycji osoby leżącej. Często wykorzystywane są w ich przypadku pianki termoelastyczne. Materace piankowe to szeroki dział produktów, wśród nich znajdują się np. materace lateksowe, które mają znakomite właściwości antyalergiczne. Materace piankowe często wyróżniają się lepszą wentylacją i zachowują korzystny mikroklimat nieco dłużej od kieszeniowych – zależy to jednak od wielu innych cech, niż tylko typ konstrukcji, a także warunków użytkowania.

Materace powinny wyróżniać się także odpowiednim poziomem twardości, by mogły zapewniać odpowiednią ergonomię w trakcie wypoczynku. Podział jest następujący:

  • Materace miękkie H1 to opcja dla osób o masie ciała nieprzekraczającej 60 kilogramów.
  • Materace o średnim poziomie twardości H2 to propozycja dla osób o masie ciała od 60 do 80 kilogramów.
  • Materace twarde H3 zostały stworzone dla osób o masie ciała od 80 do 100 kilogramów.
  • Materace bardzo twarde H4 znakomicie sprawdzają się w sypialni osoby, która waży powyżej 100 kilogramów.

Postaw na sprawdzone produkty Hilding Anders

Jeśli zależy Ci na efektywnym śnie, warto sięgać po materace zaprojektowane z myślą o różnych potrzebach anatomii. Tylko produkty stworzone w obliczu naukowego podejścia są w stanie tak kompleksowo spełniać oczekiwania, jakie ma nasze ciało wobec podłoża, na którym się wysypiamy. Materace Hilding Anders powstają z dbałością o każdy detal – zapewniają świetny mikroklimat, wykonane są z trwałych materiałów z poszanowaniem ekologii, a także wyróżnia je ergonomia, która przekłada się na wyższy poziom komfortu w trakcie Twojego wypoczynku. Materace Hilding Anders polecane są m.in. przez zdrowykregoslup.pl, posiadają także Znak Jakości Szwajcarskiego Instytutu AEH.

Jeśli chcesz sprawdzić właściwości materaca przed jego zakupem, odkryj możliwości, jakie daje serwis Materace Olsztyn na Materaceolsztyn.eu. Natomiast mieszkańcy Zabrza mogą skorzystać ze strony Materace Zabrze na Materacezabrze.eu.

Artykuł sponsorowany

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Aplikacja Siron – nowe narzędzie w rękach policjantów

W ręce warmińsko-mazurskich policjantów trafiło nowe narzędzie. Specjalistyczne