Maski do włosów – tym składnikom warto zaufać

Maski do włosów – tym składnikom warto zaufać

- Kategoria: Polecane artykuły
0

Pielęgnacja włosów tylko z pozoru może wydawać się mało wymagająca, szczególnie jeśli zależy nam na tym, aby nasze włosy prezentowały się w sposób zjawiskowy. Także w przypadku mocno zniszczonych lub teksturowanych włosów konieczne może okazać się regularne korzystanie z produktu, jakim jest maska do włosów. Maska do włosów to kosmetyk o mocno skoncentrowanym działaniu, po który sięgamy szczególnie w sytuacji, jeśli nasze włosy wymagają intensywnego odżywienia. Aby jednak korzystanie z niej przynosiło naszym włosom odpowiednie korzyści, warto zwracać uwagę na to, jakie składniki są w niej zawarte.

Czym jest maska do włosów?

Maski do włosów to produkty, których działanie polega na intensywnej pielęgnacji włosa. Często traktuje się je jako kosmetyki do zadań specjalnych, dlatego też nie są to produkty służące do codziennego stosowania. Dlaczego? Powodem jest przede wszystkim bardzo duża ilość składników odżywczych i regenerujących, które przy zbyt częstym stosowaniu mogą nadmiernie obciążyć włosy i sprawić, że staną się one oklapnięte, pozbawione objętości, a nawet zaczną szybciej się przetłuszczać.

Maski do włosów a odżywki – czy działają tak samo?

Bardzo często można spotkać się ze stwierdzeniem, że odżywki posiadają takie samo działanie jak maski do włosów i można stosować je jako ich zastępstwo. Niestety nie zawsze jest to dobre rozwiązanie. Odżywka zazwyczaj posiada lżejszą konsystencję niż maska, przez co może być stosowana przy każdym myciu włosów. Może stanowić również element mycia włosów metodą OMO (odżywianie-mycie-odżywianie), która jest szczególnie popularna w przypadku włosów falowanych i kręconych. Dodatkowo odżywkę zwykle pozostawiamy na włosach krócej.

Z kolei maski do włosów to produkty, po które sięgamy w sytuacji, gdy nasze włosy są mocno zniszczone, przesuszone lub wymagają intensywnej regeneracji i nawilżenia. Dla uzyskania najlepszych efektów maski do włosów najlepiej stosować raz w tygodniu i pozostawić je na włosach dłużej, od 30 minut do nawet godziny. Aby uzyskać jeszcze lepszy efekt działania produktu, po aplikacji na głowę warto nałożyć foliowy czepek i nałożyć odpowiedni turban lub ręcznik do włosów.

Maski do włosów – jakie składniki powinny posiadać?

Jakie składniki powinny znaleźć się w masce do włosów? Wszystko zależy od tego, jaki typ włosów posiadamy. W tej kwestii szczególnie wymagające są włosy kręcone, które często są także wysokoporowate. Składniki, które powinny znaleźć się w maskach do włosów, to naturalne oleje i masła roślinne:

  • masło shea;
  • olej ze słodkich migdałów;
  • olej rycynowy;
  • olej lniany;
  • olej z awokado;
  • olej słonecznikowy;
  • olej z pestek śliwki;
  • olej z czarnuszki.

Bardzo dobrym wyborem będą także naturalne proteiny oraz humektanty, które razem z emolientami zadbają o równowagę PEH Twoich włosów. Warto także zwrócić uwagę na to, jakich składników należy unikać w przypadku masek do włosów. Są to zdecydowanie: alkohol etylowy, ciężkie silikony, parafina i oleje mineralne, a także wszelkiego rodzaju konserwanty, sztuczne barwniki czy kompozycje zapachowe.

 

Artykuł sponsorowany

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Tragiczny wypadek pod Lutrami. Na auto przewróciło się drzewo

W ostatnim czasie lokalnie występujące silne wiatry dają