Zapowiedzi wydarzeń

Mars Polska i Biedronka zapraszają olsztynian do skorzystania z Dentobusa

12 października do Olsztyna zawita specjalny Dentobus, w którym będzie można wykonać bezpłatny przegląd stomatologiczny. Akcja odbywa się w ramach wyjątkowej współpracy sieci sklepów Biedronka oraz Mars Polska – producenta bezcukrowych gum Orbit®. Zainteresowani będą mieli okazję skorzystać w nim z bezpłatnego przeglądu stomatologicznego oraz dowiedzieć się, jak prawidłowo dbać o zęby, aby zapobiegać próchnicy. By wziąć udział w akcji wystarczy dokonać 12 października 2023 r. zakupów za min. 50 zł, w tym dowolnej gumy bezcukrowej marki Orbit® w sklepie Biedronka. Tego dnia przy ulicy Poprzecznej 24 stacjonować będzie Dentobus.

Jak wynika z Raportu WHO Global Oral Health – między rokiem 1990, a 2019 szacunkowa liczba przypadków chorób jamy ustnej wzrosła aż o 50%. Na świecie więcej osób zachorowało na próchnicę niż się w ogóle urodziło[1]. Próchnica jest też najczęstszą chorobą jamy ustnej, a zarazem najczęściej występującą na świecie chorobą[2], której leczenie kosztuje nas w Polsce łącznie ponad 1.7 milionów dolarów rocznie[3]. Inicjatywa podjęta przez Mars Polska oraz sieć sklepów Biedronka to kolejne działanie mające na celu zwiększanie świadomości o tym, jak istotne jest zdrowie jamy ustnej dla dobrostanu całego naszego organizmu.

Podczas swojej trasy Dentobus odwiedzi 10 miast. W tym zawita między innymi w Olsztynie. 12 października 2023 r., dokonując zakupów w sklepie Biedronka przy ulicy Poprzecznej 24 za min. 50 zł, w tym dowolnej gumy bezcukrowej Orbit®, będziemy mieli szansę skorzystania z bezpłatnego przeglądu dentystycznego. To jednak nie wszystko – rozdawane będą również materiały edukacyjne – powstałe w ramach programu edukacyjnego Orbit® „Dziel się Uśmiechem” – pokazujące, jak w prosty sposób zadbać o zdrowie zębów. Na chętnych czekać będą także próbki gumy bezcukrowej Orbit® For Kids, żeby przypomnieć o ważnym elemencie prawidłowej higieny jamy ustnej. Żucie bezcukrowej gumy po jedzeniu i piciu, kiedy nie mamy możliwości umycia zębów jest bowiem jednym z czterech kroków dla zdrowych i czystych zębów.

Jako część odpowiedzialnej społecznie firmy Mars oraz producent bezcukrowych gum, których żucie jest ważnym elementem prawidłowej higieny jamy ustnej, od ponad dekady realizujemy działania na rzecz profilaktyki próchnicy. Choroby zębów to nadal poważny problem społeczny w Polsce. Działając wspólnie możemy zwiększać skalę i osiągać lepsze efekty. Dlatego tak cieszy nas połączenie sił z siecią sklepów Biedronka. Nasza wspólna inicjatywa to kolejny, ważny dla nas krok w działaniach na rzecz poprawy stanu zdrowia zębów Polaków. Z ogromną radością zapraszamy olsztynian do wzięcia udziału w inicjatywie oraz zatroszczenia się o zdrowie zębów – zaznacza Monika Piekarska, Kierowniczka ds. Korporacyjnych, Mars Polska.

Ogólnopolski program edukacyjny „Dziel się Uśmiechem” jest prowadzony przez Mars Polska i Polski Czerwony Krzyż już od ponad 10 lat. Inicjatywa jest wspierana merytorycznie przez Polskie Towarzystwo Stomatologiczne oraz Polskie Towarzystwo Stomatologii Dziecięcej. W ubiegłej edycji wzięło udział 10 905 dzieci z województwa warmińsko- mazurskiego.

Celem akcji jest przekazanie wiedzy w przystępny sposób, wykorzystując przy tym cztery kroki dla zdrowych i czystych zębów, które w łatwy sposób można włączyć do codziennej rutyny:

  1. Szczotkuj – Myj dokładnie zęby pastą z fluorem przynajmniej 2 razy dziennie.
  2. Czyść – Stosuj dodatkowe środki higieny jamy ustnej, aby oczyścić przestrzenie międzyzębowe.
  3. Żuj – Żuj bezcukrową gumę po jedzeniu i piciu przez 10 minut, gdy nie masz możliwości umycia zębów.
  4. Kontroluj – Regularnie, raz na pół roku, odwiedzaj stomatologa.

O firmie Mars, Incorporated

Mars Incorporated to prywatna firma rodzinna z ponad stuletnią tradycją, która produkuje znane i lubiane przez naszych konsumentów produkty: wyroby czekoladowe (m.in. MARS®, M&M’S®, SNICKERS®, TWIX®), gumy do żucia i miętusy (ORBIT®, WINTERFRESH®, AIRWAVES®) oraz jedzenie dla zwierząt (PEDIGREE®, CHAPPI®, ROYAL CANIN®, SHEBA®, WHISKAS®, PERFECT FIT®). Obecnie w 80 krajach na całym świecie Mars, Inc. zatrudnia ponad 140 000 pełnych entuzjazmu Współpracowników, których łączy i którym przyświeca Pięć Zasad. Każda z nich – Jakość, Odpowiedzialność, Wzajemność, Wydajność i Wolność – inspiruje w codziennej pracy. Wszystkich Współpracowników łączy również przekonanie, że świat, jakiego pragniemy jutro, zaczyna się od tego, jak prowadzimy nasz biznes dzisiaj.

Więcej informacji o firmie Mars na stronie www.mars.com

[1] WHO Global Oral Health Report.

[2] World Dental Federation.

[3] WHO Global Oral Health Report, Country Profile – Poland.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*