Mapping na Wysokiej Bramie atrakcją V Warmińskiego Jarmarku Świątecznego

Jedną z najciekawszych atrakcji V Warmińskiego Jarmarku Świątecznego (12-15 grudnia w Olsztynie) będzie pokaz mappingu w ramach konkursu „Olsztyn Mapping Contest”. Animacje pokryją mury jednego z najbardziej znanych zabytków Olsztyna – Wysokiej Bramy.

Prezentacje zgłoszonych projektów animacji będą miały swoją premierę 12 grudnia (początek – godz. 17.30).  Tematyka ma uwzględniać jubileusz 660-lecia miasta oraz różnego rodzaju akcenty świąteczne. Pokazy będą powtarzane przez kolejne dni jarmarku.

Warmiński Jarmark Świąteczny to flagowe wydarzenie zimy w Olsztynie, realizowane od 2009 roku. Od początku jedną z myśli przewodnich tej imprezy było zaakcentowanie ciepłego świątecznego klimatu poprzez pokazy iluminacji oraz wideo mappingu. W 2011 roku Olsztyn zdobył I nagrodę za oświetlenie i iluminację II Warmińskiego Jarmarku Świątecznego w XIV edycji Konkursu na Najlepiej Oświetloną Gminę, Miasto i Osiedle. Komisja konkursowa podkreśliła szczególny charakter pokazów, tworzący niepowtarzalny klimat, scenerię oraz atmosferę tego wydarzenia.

Konkurs „Olsztyn Mapping Contest”, będący projektem realizowanym w ramach reSTART – Lighting Shapes Effects, organizuje restART – Koło Naukowe Architektów przy IA PWSZ w Nysie przy współudziale Gminy Olsztyn.

Na zwycięzcę konkursu czekają nagrody: Prezydenta Olsztyna (7000 zł) oraz wyjazd na festiwal światła do Lyonu ufundowany przez firmę Philips.

Koło Naukowe restART przy Instytucie Architektury PWSZ w Nysie to grupa młodych ludzi, działająca już od 2010. Łączą w sobie pasje projektowania architektonicznego, tworzenia animacji komputerowych oraz zastosowaniem nowych technologii w pracy inżyniera architekta. Ich zainteresowania oraz chęć tworzenia znajdują wyraz w formie mappingu architektonicznego.

Do dnia dzisiejszego Grupa zrealizowała pokazy mappingowe w Tarnowskich Górach, Opolu, Lądku Zdroju, Cieplicach, Jeleniej Górze i Nysie. Jako twórcy są głównym partnerem Karkonoskiego Festiwalu Światła, gdzie również wielokrotnie prezentowali swoje prace na elewacjach Teatru Zdrojowego i PSM. Ich działania, to nie tylko pokazy wielkoformatowe na elewacjach budynków ale również praca nad poszukiwaniem zastosowań dla mappingu architektonicznego w codziennej pracy projektanta. W trakcie swojej działalności twórczej zorganizowali konkursy mappingowe w Nysie i Tarnowskich Górach. Bez wątpienia ta forma wydarzenia artystycznego jest jednym z najlepszych sposobów prezentowania możliwości i różnorodności form projekcji mappingowej.

 Regulamin konkursu i zgłoszenia na stronie: http://resta21.wix.com/festiwal

Przykładowe pokazy wideo mappingu w innych miastach Polski:

Mapping – Warszawa

Mapping – Jelenia Góra

Mapping – Opole

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Studencie, pamiętaj o ubezpieczeniu – komunikat NFZ

Zaczynasz studia? Wracasz na kolejny rok nauki po