Mandaty za samowolne działania w pasie drogowym

- Kategoria: Wiadomości
0

fot. SM w Olsztynie

Strażnicy miejscy podczas patrolowania miasta, ale często też sami mieszkańcy zauważają niewłaściwe oznakowanie miejsc prowadzenia robót drogowych. Najczęściej dochodzi do sytuacji kiedy zostaje zamknięty chodnik, a piesi muszą chodzić po jezdni. Czym jest spowodowane takie zachowanie firm prowadzących remonty?

Przeważnie to wynik niedbalstwa czy oszczędności, a może stwarzać zagrożenia dla pieszych i kierowców. Przed przystąpieniem do prac należy wystąpić o pozwolenie na zajęcie pasa drogowego oraz przygotować projekt organizacji ruchu. Jak przekonujemy się podczas prowadzonych interwencji często odbiegający od stanu faktycznego. Prawidłowe oznakowanie, wyznaczanie miejsc przejść dla pieszych to wszystko wpływa na poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu, dlatego interwencje najczęściej kończą się mandatami karnymi – informują strażnicy miejscy.

Tak właśnie skończyły się te podjęte przy ul. Janowicza oraz Konopnickiej, gdzie kierownicy, którzy nie mieli pozwoleń na działanie w pasie drogowym zostali ukarani mandatami karnymi. Przy ulicy Konopnickiej doszło również do zabłocenia jezdni przez pojazdy wyjeżdżające z budowy.

Źródło, fot.: SM w Olsztynie

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Sinice zniknęły. Kąpieliska w CRS Ukiel ponownie otwarte

Woda w jeziorze Ukiel w Olsztynie jest już