Lasy Olsztyńskie w Księdze Lasów

- Kategoria: Ciekawostki
0

Lasy Olsztyńskie to najnowsza odsłona projektu Księga Lasów prowadzonego przez autorów bloga Podróżniccy. Blogerzy opowiadają o lesie w nowy, multimedialny sposób.

Leśny kompleks promocyjny Puszcza Świętokrzyska tworzą nadleśnictwa – Olsztyn i Kudypy. I to one są bohaterami najnowszej odsłony Księgi Lasów. Projektu, który powstał by opowiedzieć o 25 polskich lasach.

“Naszym celem jest pokazanie jak każdy las, który odwiedzamy wyróżnia się na tle innych” – mówi Jakub Górnicki, twórca pomysłu – “pracujemy z leśnikami oraz osobami związanymi z danym miejscem, wyszukując miejsca które nie są oczywiste oraz niespotykane w opisach wcześniej”.

W Lasach Olsztyńskich autorzy odwiedzili m.in. Ośrodek Rehabilitacji Ptaków Drapieżnych w Dąbrówce, wykopaliska przy odkrytym kurhanie czy rezerwat Ostoja Bobrów na rzece Pasłęce.

Do tej pory w ramach projektu ukazały się: Lasy Bieszczadzkie, Beskidu Sądeckiego, Janowskie, Puszcza Świętokrzyska oraz Lasy Janowskie. Nowe odcinki ukazują się co dwa tygodnie.

Księga Lasów:
http://podrozniccy.com/pl/ksiegalasow

Lasy Olsztyńskie:
http://podrozniccy.com/pl/ksiegalasow/27417/lasy-olsztynskie.htm

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Drogowe podsumowanie weekendu

W ubiegły weekend na drogach Olsztyna i powiatu