Kultura Głuchych w Planecie 11

Czy zauważamy osoby Głuche w naszym otoczeniu? Czy istnieje możliwość przyczynienia się do poprawy ich sytuacji społeczno-kulturowej? Każdego dnia Głusi muszą mierzyć się z izolacją i dyskryminacją, która odbiera im tożsamość obywatelską. W wielu przypadkach nie jest to spowodowane brakiem dobrej woli osób słyszących, a zwykłą niewiedzą.


Chcąc przełamać to społeczne tabu, zapraszamy 18 i 24 września 2018 r. o godz. 17:00 na spotkanie z Kulturą Głuchych. Poruszony zostanie temat świata nieznanego osobom słyszącym – nie tylko w oparciu o teoretyczne, ale i praktyczne zaprezentowanie doświadczeń osób Kulturowo Głuchych.

Spotkanie poprowadzi Małgorzata Mickiewicz – reprezentująca społeczność osób Głuchych, propagująca kulturę Głuchych, lektor Polskiego Języka Migowego i pracownik Biura ds. Osób Niepełnosprawnych – Kształcenie osób Głuchych i słabosłyszących, UWM.

Spotkanie będzie tłumaczone na język migowy.
Miejsce: Planeta 11, al. Piłsudskiego 38
kultura-gluchych

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Oszuści ponownie zaatakowali. Mieszkanka Olsztyna straciła 98 tys. zł

„Twoje środki są zagrożone…” – od takiej informacji